Teisipäev, 6. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Elanikud ei ole kaubanduskeskuse praegusel kujul rajamisega rahul (6)  
  Kohalikud elanikud ei ole rahul Kuressaarde Tuulte Roosi rajatava kaubanduskeskuse senise detailplaneeringuga, sest see ei arvesta nende arvates inimeste heaoluga ning läheb vastuollu Kuressaare kui terviselinna põhimõtetega.

Tuulte Roosi Ranna tänava majade elanikud ja Kuressaare 7. lasteaias käivate laste vanemad soovivad, et Kuressaares kui terviselinnas oleks inimene ja tema heaolu esikohal. Selleks tahavad nad Merikotka 1 detailplaneeringu mõõtmeid vähendada bussipeatuses olevat haljasala rikkumata. Lisaks peavad nad oluliseks kaubanduskeskuse hoone kõrguse vähendamist ning parkimisplatsi mere poole nihutamist, et müra tase oleks veidi madalam.

Heitgaasid aknast sisse

Ranna tänava elaniku Moonika Kästi sõnul on Merikotka 1 detailplaneeringu puhul põhiprobleemiks heitgaasid. “Praegu seal mingit hoonet ees ei ole. Meretuuled puhuvad heitgaasid minema. Kui sinna ehitatakse ette jurakas hoone, siis meretuul kaob ära ja autode heitgaasid ei haihtu ning tulevad akendest sisse,” ütles Käst.

Ta teadis kogemuste põhjal rääkida, et üks postiauto seisab maja juures viis kuni kümme minutit. “Isegi kui auto töötava mootoriga seal viis minutit seisab, ei ole juba praegu võimalik akent lahti teha, sest kõik see toss tuleb aknast sisse,” tõdes Käst.

Tema arvates võiks tulevase Selveri kaubahoov olla vastakuti bensiinijaamaga, kus on ruumi rohkem ja kus saaks vajadusel ka seista ka mitu kaubahoovi üheaegselt juhtunud veoautot.

Piirab vaatevälja

Kohalikele elanikele teeb muret ka rajatava hoone kõrgus. Nad ei ole rahul, et kaubanduskeskus tuleb sama kõrge kui kolmekorruselised korterelamud.

“Pimedaks läheb, ei taha, et hakkaks vaatevälja häirima. Inimestelt, kes on sinna endale korteri soetanud ja seni väga head vaadet nautinud, võetakse see nüüd ära. Pealegi langeb korteri turuväärtus tublisti, mitmekümne tuhande krooni võrra,” lausus Moonika Käst.

Detailplaneeringu järgi planeeritakse Ranna ja Kuressaare golfialale suunduva Merikotka tänava nurgale kuni kolmekorruselist hoonet, mille ülemistel korrustel võib olla büroopindu ja kortereid.

“Kuressaare on terviselinn ja tuleks rohkem inimeste peale mõelda. Millegipärast kipub elanikel järjest rohkem jääma mulje, et ei mõelda mitte inimeste, vaid ärihuvide peale,” sõnas Käst.

Tuulte Roosi elanikele teeb veel muret kõnniteede ja laste mänguväljakute puudumine. “Mänguväljakut praktiliselt polegi. Ranna 24 sisehoovis on küll üks mänguväljak, kuid majade elanikud hakkavad sinna varsti oma autosid parkima, sest mõnel majal ei ole üldse mingisugust maad ümber maja väljaspool haljasala,” mainis Käst.

Nii suurt pole vaja

Plaani järgi peaks kaubanduskeskuse juurde tulema parkla sajale autole Ranna 40 ja 42 akende alla ning kaubahoov Ranna 36 akende alla. “Kvartalisisene liiklus on juba praegu üpris tihe. Õueala märk ja kiirusepiirang lamavate politseinike asemel mõjuvad ainult oma elanikele, teised sellest kinni ei pea,” arvas anonüümseks jääda soovinud kuressaarlane, kes ka ise elab Ranna tänava majas.

Talle jäi arusaamatuks, miks on vaja Tuulte Roosi sama suurt kauplust kui Tallinna tänaval asuv Saare Selver. “See ei pea ju nii suur olema. Meile aitaks maksimaalselt sellisest nagu Tooma pood või Säästumarket,” ütles Tuulte Roosi elanik. “Kauplus on vajalik, kuid ei tohiks 400–500 elaniku elu- ja keskkonnatingimusi halvendada. Golfi mängitakse Saaremaa oludes 4–5 kuud, mitte rohkem, elanikud elavad seal 12 kuud aastas,” lisas ta.

Kuressaare abilinnapea Urmas Sepp ja linnaarhitekti kt Tuuli Org soovitasid aprilli keskel toimunud linnakodaniku komisjoni koosolekul korteriühistutel ja majade omanikel tellida uued õuealade planeeringud, kuna varem tehtud on planeeritud ebaotstarbekalt.

Linnavalitsus teeb elanike soovidest lähtudes Merikotka 1 detailplaneeringusse võimalikud parandused ja uus avalik detailplaneeringu arutelu toimub eeloleval reedel kell 14 linnavalitsuse saalis. Abilinnapea Urmas Sepa sõnul tulevad seal arutusele ka linna poolt välja pakutavad uued variandid. Päev enne saavad Tuulte Roosi elanike esindajad omavahel kokku, et panna paika ühised seisukohad.
 
  Ahto Jakson Meie Maa 25-04-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Apr 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Piibe, Pärle 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3903 Veebimajutus: www.eq.ee