Neljapäev, 21. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kultuurikomisjon soovib kasiinoäri piiramist  
  Kuressaare linnavolikogu kultuurikomisjon leiab, et Kuressaares tuleks piirata alkoholireklaami ja liigjoomisele ahvatlevate ettevõtmiste tekkimist.

“Linn peaks olema oma territooriumi peremees ning piirama kasiinoäride tegevust ja nende juurdetekkimist,” leidsid kultuurikomisjoni liikmed oma viimasel koosviibimisel eelmisel nädalal.

Kasiinode teema tõusis komisjoni koosolekul päevakorda alkoholimüügi öise keelu teema juures. Arutelu käigus jõuti hoopis selleni, et öise müügi ka baarides ja mujal lõbustusasutustes keelamine ei muudaks midagi, sest ka päevasel ajal võib mitmel pool avalikku viinajoomist näha.

Probleemiks päevased purjutajad

“Probleem on purjus inimesed keset päeva linnapildis,” leidis komisjoni liige, raadiomees Tõnis Kipper.

Ka Kuressaare kultuuriasutuste katusorganisatsiooni juht Villu Veski osutas, et päevane alkoholi tarbimine linnapildis on suur probleem. “Isegi kultuurikeskuse teise korruse fuajees juuakse viina ja turvamees peab purjus inimesi sealt välja saatma,” lausus Veski. Ta nentis, et seejuures on tuntav “tohutu kasiinoäri mõju”.

Komisjoni liige, Saaremaa keskkonnateenistuse haldusjuht Slavik Bõstrov, viitas, et Kuressaares on kasiinode arv ohtlikult suur ja linnavalitsus peaks nende tegevust piirama. “Ja rohkem ei tohi kasiinosid lasta juurde teha,” nõudis Bõstrov.

Tõnis Kipper viitas, et linn ei suhtu probleemidesse täie tõsidusega, näiteks ei suudeta leida kohta noortekeskusele. “Alkoholi öise müügi keelustamine ei lahenda midagi,” arvas ta.

Kasiinode kohta võttis linnavalitsus viimati avalikult sõna novembrikuu volikogu istungil linnapea Urve Tiiduse suu läbi.

Pole alust keelata

Nimelt tekkis volikogus diskussioon Kuressaarde Torni tänavale Laurentiuse kiriku kõrvale endise kalapoe majja rajatud kasiino teemal. Volinikud uurisid, miks linnavalitsus selle rajamisele kätt ette ei pannud.

Linnapea Tiidus seletas, et juba eelmisel kevadel andis linnavalitsus oma korraldusega loa rajada sinna diskoteegi ja mänguautomaatide ruum. Hiljem selgus küll, et tantsuplats on imeväike ja suurema osa ruumist hõlmavad mänguautomaadid, kuid mingit seaduslikku võimalust linnavalitsusel kasiino avamist pidurdada polnud.

“Meie juristid otsisid seaduslikku alust, kuid seda ei ole, et argumenteeritult ära öelda. Lihtsalt öelda, et meile ei meeldi kasiinod, teha ei saa,” osutas Tiidus. “Kuna varem juba oli neile antud võimalus arendada meelelahutuskeskust, siis vaat... niimoodi on.”

Tiidus tõdes, et kasiinode ja sõltuvuse teema on terve ühiskonna probleem, millel on mitu tahku. Esiteks saab Eesti kultuur lõivu hasartmängude mängimise pealt makstavatelt maksudelt, teiseks ei keela keegi ära alkoholi joomist nende inimeste pärast, kes sellest sõltuvusse satuvad, rääkis Urve Tiidus.

Vaba aja sisustaja

Linnapea sõnul oleks Kuressaare linnavalitsusel hea tahtmise juures ilmselt võimalik saavutada see, et Kuressaares pole ühtegi kasiinot. “Aga tuletame meelde, et me oleme vaba aja sisustamise linn,” tõdes ta samas.

Vastates volinik Bruno Pao küsimusele, kas järgmise kasiino avamine Kuressaares oleks juba liiast ja kui palju kasiinosid oleks Kuressaare kohta liiga palju, ütles Urve Tiidus: “Järgmine oleks juba liiast.” Kuid arutelu, kui palju on palju, seisab tema sõnul veel ees.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koov ütles eile, et Kuressaare linnavalitsus on vastavalt hasartmänguseadusele õnnemängude korraldamiseks andnud nõusoleku kolmele ettevõtjale. “Minule teadaolevalt hetkel rohkem kasiinode avamistaotlusi esitatud ei ole,” lausus Koov.
 
  Andres Sepp Meie Maa 24-04-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Apr 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Lembitu, Lembit, Lembo, Lemmo, Lemmik, Lemmert 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2826 Veebimajutus: www.eq.ee