Laupäev, 30. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  SÜG täitus kultuurist  
  13. Saaremaa koolinoorte kultuuripäevad toimusid nädalavahetusel Saaremaa ühisgümnaasiumis.

Ürituse ühe ellukutsuja ja eestvedaja Valve Heibergi sõnul tuli tänavusele üritusele kokku üle 400 noore nii linna- kui vallakoolidest. Traditsiooniliselt koosnes üritus erinevate kultuurialade konkursist ning õhtusest meelelahutusprogrammist.

Uuendus muusika˛anris

“Tõime sisse A- ja B-kategooria grupid. B-kategoorias võistlesid õpilased, kes on vaid kooli muusikaõpetaja ettevalmistusega, A-kategoorias muusikakooli või -ringi lisahariduse saanud noored,” rääkis Heiberg. “Seetõttu oli muusikakategooria pilt eelnevatest aastatest erinevam. Kuna ei toimunud ka traditsioonilist muusikalist eelvooru, ei teadnud üldse, mis ees ootab,” lisas ta.

Muusikas sai oma andeid näidata solistide, ansamblite, duettide, poisteansamblite ja koolibändide vallas. Lisaks võisteldi sõutantsus, kujutavas kunstis ning näitemängus.

Kõrge tasemega originaalüritus

Et tegemist on sissetöötatud üritusega, annab tunnistust väga paigas reeglistik ja traditsioonid. „Näiteks loositakse kohapeal alati välja 20 ürituse särgi omanikku. Ka teeb iga aasta kultuuripäevadele uue logo parasjagu üritust korraldav kool,” rääkis Valve Heiberg. Tänavuse logo autor oli SÜGi 10. klassi õpilane Malle Paet.

Erinevad kultuuritegemist hinnanud ˛üriid on läbi aegade olnud Saare maakonna noorte kultuuripäevade tervikust vaimustatud ning selle taset vägagi arvestatavaks pidanud.

Seda tõdes ka Heiberg. „Ma julgen öelda, et meie õpilastaidluse tase on väga kõrge. Kui meie maakonna lapsed käivad erinevate taidlus˛anritega väljaspool Saaremaad võistlemas, tulevad nad alati tiitlitega tagasi.”

Ürituse korraldajad on kordamööda maakonna gümnaasiumid. Mõtteid on mõlgutatud, et ka põhikoolid, kel on vastavaid ruume, võiksid ürituse korraldajad olla. „Aga see on tõesti vaid mõte,” kinnitas Heiberg.

Veel rääkis Valve Heiberg Meie Maale, et antud päevade sügavam mõte ei ole üldse võistlemises, vaid üle maakonna kokkutulemises ning kultuuritegemise rõõmust osasaamises. „Need kaks päeva on õpetajad kui üks pere ning lapsed näevad üksteise tegemisi. Saadakse omavahel tuttavamaks ning näidatakse üksteisele, mida aasta jooksul on õpitud.”

Mis nägu tuleb täpselt järgmine kultuuripäev, ei osanud Heiberg veel öelda. Küll tunnistas ta, et ajaga tuleb kaasas käia ka ürituse edasises liikumises.

Järgnevalt toimub maakonnas algklasside taidluspäev.
 
  Janne Nurmik Meie Maa 03-04-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Apr 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Kaur, Kauri, Tauri 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2954 Veebimajutus: www.eq.ee