Neljapäev, 23. märts Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Emakeelenädalast, teatrist ja muusikast  
  14. märtsil tähistati taas emakeelepäeva. Erandiks polnud Kärdla ühisgümnaasiumgi, kus oli nädalajagu erinevaid üritusi.

Seekordsed märksõnad olid teater, näitlemine, muusika, ettelugemine. Seitsmendad klassid käisid külas Lea Poolal ja tema valmistatud suurepärastel nukkudel.

Kui algul oligi kerge kõhklus, kuidas teismelised ja muinasjutumaailm kokku sobivad, sai kohe selgeks, et perenaine suudab haarata igas vanuses publikut. Huviga kuulati meenutusi erinevatest lavastustest, uuriti tegelaskujude loomise saladusi ja imetleti, kui liikuvad ning omanäolised on Nukumaja elanikud.

14. märtsil külastas oma endist kooli Linnateatri näitleja Margus Tabor. Temaga kohtusid vanemate klasside õpilased, kellele Marguse humoorikas ja temperamentne esinemine väga meeldis. Alljärgnevad 12. b klassi õpilaste kirjad näitlejale kinnitavad seda arvamust.

* Meenutusi koolipõlvest, näitlemisest ja lavakast oli hea ja naljakas kuulata. Veendusin uuesti, et lähen lavakasse katsetele.

* Võiksid tihedamini kooli tulla. Kui Sa Tallinnast ära tüdined, siis meil oleks kõige vägevam ja muhedam teatritrupi juht. Oleksid meile sama, nagu teile oli Mikk Mikiver.

* Tulin hommikul kooli. Väsinud. Loomulikult jäin hiljaks. Astun klassi. Laua taga istub mees, tundub kuidagi tuttav, aga samas täiesti võõras. Ja ma naersin ja naersin. See oligi päeva pöördepunkt. Kui hommik algab naeruga, on kogu päev õnnestunud. Hea on kuulata kedagi sellist, kes oskab rääkida! Humoorikalt. Suurepärane kehakeel. Eneseiroonia. Just sellised inimesed mulle meeldivad. Pärast küsisin ema käest, kas ta teab Margus Taborit. Teadis. Nüüd tean mina ka. Ja olen rahul.

Selle toreda kohtumisega kolmapäevased meeldivad emotsioonid veel ei lõppenud. Kultuurikeskuses esines ansambel RO:TORO - andekate ja üdini musikaalsete noorte inimeste seltskond. Rahvamuusika improvisatsioonid, helide väljameelitamine uskumatutest vahenditest, lisaks lust ja rõõm ei jätnud ühtegi kuulajat ükskõikseks.

Nädala lõpetasid ettelugemistunnid. Gümnasistid tuletasid meelde oma lapsepõlve, valisid huvitavaid ja eakohaseid katkendeid ning lugesid neid algklassides. Rahul olid nii klassi ees seisvad suured kui pingis istuvad väikesed õpilased. Õpetajadki arvasid, et sellist ettevõtmist tuleb korrata.

Emakeelepäeva tähistatakse märtsikuus ka edaspidi, kuid veelgi tähtsam on miski muu. Maailma parimad eesti keele kasutajad ja kaitsjad peame olema 365 päeva aastas!
 
  TIIU HELDEMA Hiiu Leht 23-03-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Märts 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Aksel, Ailo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 5093 Veebimajutus: www.eq.ee