Pühapäev, 2. oktoober Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Räägiti asjast (1)  
 
   
Nordtoodris kohtusid valijatega Ivo Eesmaa, Kalev Kotkas, Andres Tarand ja Reet Kokovkin. Foto: Erakogu
Eesti Sotsiaaldemokraatlik Erakond korraldas oma valimiseelse kohtumise rahvaga läinud reede õhtul restoranis Nordtooder. Restoranis küll, aga see ei olnud pidupanemine.

Kes soovis, sai korraldajate arvel tassi kohvi, kruusi teed või klaasi mahla. Küpsised ja kommid olid ka laual, ei muud. Soliidne.

Valijatega olid kohtumas erakonna esinumber Lääne- Eesti ringkonnas Andres Tarand ning Hiiumaa omad inimesed Kalev Kotkas, Ivo Eesmaa ja Reet Kokovkin. Tuleb kohe öelda, et poliitilist loba oli minimaalselt, peamiselt räägiti asjast.

Kalev Kotkas esitas neli probleemi, mis tema arvates on Hiiumaa jaoks kõige olulisemad. Esiteks saare kehv elektriühendus. Seda täiendati kohalolijate poolt viimase jaanuaritormi ajal juhtunuga, mil reede pärastlõunal läks vool ära, talupidajatel jäid lehmad lüpsmata ja janusse, kuid maavalitsuses tuli asi arutusele alles esmaspäeva hommikul.

Teine mure Kotkase jutus oli riiklike institutsioonide äraviimine Hiiumaalt. Valusaim neist haigekassa kadumine saarelt. Kolmandaks rääkis kõneleja praami- ja lennuühendusest mandriga ning piletite kõrgest hinnast oma rahva jaoks. Isegi Kihnu saarele on laevapilet oma inimestele aastaringselt odavam kui külalistele. Ja neljandaks merereostus, mis muutub Eesti randades järjest ohtlikumaks.

Ivo Eesmaa ja Reet Kokovkin jätkasid samamoodi juttu tõsistest asjadest. Kõne alla võeti haridusprobleemid, huviharidus, noorte väljaränne saarelt, tervishoiu kitsaskohad, vastuvõetud saarte seadus, mis pole valitsuse poolt täitmisele jõudnudki. Sellega on ka laevaühenduse maanteepikenduse põhimõte vaka alla peidetud.

Kohalolijaile tegid veel muret kalapüügi olukord saare vetes ja kitsaskohad harrastuskalurite tegevuses. Kõneks tulid ka seniste riigikogu liikmete tegevus ja nende suhtlemine hiidlastega. Kalev Kotkas mainis keskerakondlast Ain Seppikut, kes käib aastas mitu korda omavalitsustes ja tunneb huvi kohapealsete murede ja probleemide vastu. Samas külastas muhulasest riigikogulane Imre Sooäär nelja aasta jooksul vaid ühel korral Hiiumaad.

Just reedel jõudis hiidlaste postkastidesse peaministrist Reformierakonna esimehe Andrus Ansipi kiri headele hiidlastele palvega anda oma hääl Imre Sooääre poolt. Kohalolijate poolt leidis selline pöördumine taunimist. Oleks Andrus Ansip kutsunud hiidlasi hääletama Ene Kaupsi poolt, olnuks asjal mõte sees. Nüüd aga tekitas üleskutse pigem pahameelt.

Ja lõpuks huvitav ettepanek, mille esitas kohtumisel Ivo Eesmaa: viia koolisüsteemis edaspidi huviharidus kokku põhiharidusega.
 
  ENDEL SAAR Hiiu Leht 20-02-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Veeb 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Leelo, Leela, Leeli 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1141 Veebimajutus: www.eq.ee