Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli

| prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |
  Marek Niit täitis Euroopa meistrivõistluste normi
  Nädalavahetusel Lasnamäe Kergejõustikuhallis toimunud Eesti talvistel sisekergejõustiku meistrivõistlustel jooksis Marek Niit 60 meetrit uue isikliku rekordiga 6,73, millega täitis ka kahe sajandikuga Euroopa meistrivõistluste normi.

Laupäeval sel aastal 60 m sprinti esimest korda jooksnud ja Eesti meistritiitli võitnud Marek Niidile järgnesid Maido Mesipuu 6,90 ja Kristjan Reinaru 6,93-ga. Eesti Televisioonile antud intervjuus ütles sprinter, et ei ole jooksuga üldse rahul.

“Pärast ebaõnnestunud starti olin kindel, et midagi ilusat ei tule. Läksin isegi kergelt närvi, kuid jooksin lõpuni ikka oma jooksu ja nii tuli aeg ka parem. Varu veel on,” märkis juunioride maailmameister.

Pühapäeval oli Marek Niit juba 200 m jooksu stardis ja võitis taas kuldmedali. Seekord ajaga 21,13. Samal distantsil osalenud Sander Sooäär sai kirja 23,26, mis andis noormehele 12. koha.

Kaks kuldmedalit võitis Tiidrek Nurme

Laupäeval läbis Tiidrek Nurme 1500 m 3.57,53-ga. Talle järgnesid Sergo Treufeld 4.00,62 ja Marcus Pruuli 4.02,56-ga. Pühapäeval oli Nurme juba 3000 m stardis, kus sai kirja 8.37,14, edestades Pavel Loskutovi 8.37,54 ja Aleksei Saveljevit 8.41,89. Jooksumees ise tunnistas, et Loskutovi alistamine maitses magusalt. “Passimise jooks, kus me Pashaga kordamööda teineteist jälgisime. Vahel läks tempo kiiremaks, siis aeglasemaks, kuid viimased 400 m, kui jooksime alla minuti, panid asja paika,” rääkis Nurme.

Kuna meie esimaratoonari osalemine oli laupäeval veel lahtine, siis Tiidrek Nurme end 1500 m jooksus poole pikema võistlusmaa jaoks tagasi ei hoidnud. “Kaks eraldi päeva,” lausus ta.

Esimese pronksmedali võitis Kaie Kand 60 m tõkkejooksus 8,70-ga. Katrin Eiert oli samal alal ajaga 9,66 11. Teise pronksmedali võitis Kand kaugushüppes, kus sai kirja 5.84. Naiste kuulitõukes sai Leana Vahter viimasel katsel tõugatud 13.56-ga 4. koha.

Sõidab Birminghami

Meeste kuulitõukes oli Genro Paas 15.99-ga 5. 60 m tõkkejooksus sai Raigo Saar eeljooksus kirja 8,63, millega finaali ei saanud. Kolmikhüppes sai Saar 14.04-ga viienda koha ja kaugushüppes 6.31-ga 10. koha.

Märtsi algul Inglismaa linnas Birminghamis toimuvatele sisekergejõustiku Euroopa meistrivõistlustele on saarlastest saanud kutse ka mitmevõistleja Madis Kallas.