Reede, 12. august Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Noomitud politseinike kaebus jõudis kohtusse (11)  
  Kahte noomitusega karistatud Saare politseinikku kolmapäeval Pärnu kohtumajas kaitsmas käinud Harland Paasi sõnul oli distsiplinaarjuurdlus selge politseipoolne ülereageering ja selle läbiviija keskendus vaid süü leidmisele.

Lääne politseiprefekt Priit Suve karistas novembris Kuressaare politsei arestimaja spetsialisti ja kahte vanemkonstaablit noomitusega distsiplinaarjuurdluse tulemusena, mille aluseks oli töökohustuste mittenõuetekohane täitmine. Politseipeadirektor Raivo Aeg tühistas mullu 28. detsembril arestimaja töötajale määratud noomituse, sest karistuse põhjustanud tegu ei olnud piisavalt tõendatud.

Konstaablid endal mingit süüd ei näinud ja vaidlustasid distsiplinaarkaristused jurist Harland Paasi vahendusel halduskohtus.

Originaalfotod samuti hägused

Distsiplinaarjuurdluse üheks tõendiks olid Kuressaare politseijaoskonna komissari Aare Alliku tehtud fotod väidetavalt maganud politseinikust. Kui Lääne politseiprefektuurist välja nõutud fotode must-valgetel koopiatel polnud suurt midagi näha, siis kohtus esitatud originaalfotodel paistis Paasi sõnul eelmistega võrreldes rohkem vaid politseivormi helendavad helkurid.

“Kes ja mis asendis pildil on, ei olnud võimalik välja lugeda,” ütles Paas. “Väita foto põhjal, et seal on just see magav politseinik, võiks sama hästi öelda, et sellel kujutatakse Virtsu sadamat.”

Komissar Aare Allik põhjendas kaitsja sõnul politseinike pildistamist sellega, et tal oli kiire ja ta astus hommikul enne ärasõitu jaoskonnast läbi.

Puhkamine lubatud

“Ma saan aru – kui inimene magab puldis ja ta on vabalt juurdepääsetavas ruumis, kuhu igaüks võib sisse astuda, oleks olnud tegemist politsei maine kahjustamisega,” lausus Paas töö ajal magamises süüdistatava konstaabli kohta.

“Kui keegi suletud majas telefoni taga tukub, ei ole see mingi asi, et selle pärast kohe distsiplinaarkaristusega liistule tõmmata,” nentis Paas. Pealegi on 12-tunnise vahetuse ajal ette nähtud tund aega puhkust. Politseinik tabati tukastamiselt varahommikul, mil väljakutseid polnud.

Paasi arvates on distsiplinaarjuurdluse puhul tegemist selge politseipoolse ülereageeringuga ja juurdluse läbiviija keskendus süü leidmisele. “Taolised asjad lahendatakse kollektiivisiseselt,” lausus ta.

Teise olulise momendina pidas Paas silmas, et kui inimesele määratakse distsiplinaarkaristus, peab see olema korrektselt vormistatud ja põhjendatud, mitte aga andma võimalusi spekuleerimiseks. Paasi sõnul ei ole distsiplinaarkokkuvõttes välja toodud konkreetselt ühtegi rikkumist.

“Selles viidatakse määrustiku ja ametijuhendi punktidele, kuid samas ei osutata, milles rikkumine seisnes. Sel juhul on kogu asi tõendamata ja tugineb paljasõnalistes väidetes,” rääkis Paas. “Kui süüd ei suudeta tõendada, ei ole mõtet ka käskkirjadega lahmida.”

Ta ei paneks distsiplinaarjuurdluse kokkuvõtte ja selle alusel käskkirja allkirjastamist prefekti süüks, vaid nimetas seda juurdluse läbiviija nägemuseks sündmustest, kes leidis, et rikkumine on toime pandud.

“Kui juurdleja asus seisukohale, et punkte on rikutud, ei olnud prefektil ilmselt põhjust kahelda,” arvas Paas. “Kohtuistungil tõusetusid just need küsimused, mida distsiplinaarjuurdlus oleks pidanud selgitama ja mille põhjal oleks prefekt saanud ka adekvaatse otsuse vastu võtta, kas karistada politseinikke või mitte,” selgitas Paas.

Lisaks toimetati distsiplinaarjuurdlust Paasi sõnul Pärnust, ilma et keegi prefektuurist oleks Kuressaarde kohapeale asja uurima tulnud.
 
  Ahto Jakson Meie Maa 09-02-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Veeb 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Klaara, Klaarika 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3128 Veebimajutus: www.eq.ee