Pühapäev, 2. oktoober Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Õnnetus tõstis päevakorrale ülekäiguradade tähistuse (37)  
  Kuressaares elav Õnne Varvas on juba kuu aega Kuressaare haiglas võidelnud raske vigastusega, mille tõi kaasa hoolimatu autojuht ning ebapiisavalt märgistatud ülekäigurada.

“Paneksin suurema süü autojuhi hooletusele ja suurele kiirusele, kui halvasti valgustatud ja tähistatud ülekäigurajale,” jääb praegu Kuressaare haiglas lebav Õnne Varvas tagasihoidlikuks.

Jalaluumurrud ja põrutused

5. jaanuaril hakkas Elektrumi Ärimajas töötav naine koju minema, kui talle töökoha vastas oleva Tallinna tänava ülekäigurajal sõitis otsa Kuressaarest pärit autojuht. Tulemus – jalaluumurd kahest kohast, lisaks väikesed põrutused, marrastused, õmblused… Naist ei päästnud ka kaks helkurit ja jopel olevad helkurribad.

Enam kui kuu jooksul on Õnne Varvas saanud kodusel ravil olla umbes kaks nädalat, kuid tegelik paranemine võtab veel väga palju aega. Nii tuleb läbida taastusravi, kus Õnne Varvase sõnul tuleb sisuliselt uuesti kõndima õppida.

“Ega ma juhtunus kedagi eriti süüdista, sest autojuht ütles, et ta ei näinud mind,” ütleb naine. “Samas sõidavad autojuhid Tallinna tänaval väga kiiresti ja julgelt, ütleksin, et isegi ülbelt. Olen ka ise mitu korda töökoha aknast näinud sellel ülekäigurajal ohtlikke olukordi. Igatahes on alati tulnud kiiresti üle tee saada, et mitte auto alla jääda.”

Ülekäigurada oli naise hinnangul piisavalt valgustatud, kuid tema sõnul vajaksid kõik linna ülekäigurajad ikkagi ülevaatamist, et taolisi otsasõite sebral enam ei esineks.

“Ma ei ole ise autojuht, kuid kindlasti annab midagi ära teha kas ülekäiguraja valgustamise või parema tähistamise osas,” lisas Õnne Varvas.

Rängim avarii ülekäigurajal

Viimaste aastate rängim avarii ülekäigurajal tõstatas küsimuse, kas linna ülekäigurajad on ikka piisavalt valgustatud ja tähistatud. Eriti talvel, mil lumi mahajoonitud ülekäigurajad kinni katab.

“Kuna linna peatänavad (Lossi, Tallinna tänav jt) on suhteliselt laiad, on juhtidel halva valgustuse korral ka ülekäigurajale astunud jalakäijaid raskem märgata,“ lausus Kuressaare politseijaoskonna pressiesindaja Kristi Mägi. “Oluline on siin parandada ülekäiguradade valgustust ja linnal tuleks tulevikus mõelda ka ülekäiguradade ehituslikule rekonstrueerimisele, et juhid võimalusel jalakäijat aegsasti märkaksid.”

Politsei hinnangul on kesklinnas uue märgistuse saanud ülekäigurajad end igati õigustanud ning taolist praktikat tuleks rakendada ka linna ülejäänud sebrade puhul.

Kuressaare abilinnapea planeerimise ja ehituse alal Urmas Sepp ütles, et ülekäigurajad värvitakse igal aastal üle, kuid linnal on kava sebrade senisest paremaks valgustamiseks olemas.

“Näiteks selle aasta sügiseks on kavas parandada ülekäiguradade valgustust, ent ka sellest jääb väheseks, kui autojuhid jälgivad liiklusmärke halvasti,” sõnas ta. “Kindlasti ei kavatse linn hakata ülekäiguradade juurde paigaldama “lamavaid politseinikke”.”
 
  Oliver Rand Meie Maa 08-02-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Veeb 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Leelo, Leela, Leeli 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1178 Veebimajutus: www.eq.ee