Pühapäev, 2. oktoober Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Leedri Küla Seltsil valmis arengukava  
  4. veebruaril koguneti Leedri Küla Seltsi 2007.–2012. aasta arengukavale lõppviimistluse andmiseks Roosta tallu.

Seltsi koosolekul osales 28 inimest, see on pea pool küla elanikkonnast (praegu elab külas 61 inimest). Kohal oli ka valla arendusspetsialist Katrin Trumann.

Külavanem Maret Künnap rääkis tehtust ja andis ülevaate seltsi hetkeolukorrast. Seltsil on praegu 17 liiget.

“Mitmed pered on võtnud avalduse esitamise lähiaja plaani, seega on paljud inimesed seltsi ja Leedri külaelu arendamise oma mureks võtnud,” märkis külavanem.

Arengukava projekt valmis paar nädalat tagasi ja jagati kõigile peredele. Projekti koostas Jaanika Vakker ankeedi, üldkoosoleku ja seltsi juhatuse ettepanekute põhjal. Oma hinnangu andis ka valla arendusspetsialist, nii see koostöös sündiski.

“Arengukava on kui baasdokument ja on meie külakogukonna esimene ühine väljaütlemine oma tuleviku kohta. Siia on koondatud küla ajalooline taust, hetkeseis ja olukord, fikseeritud elulisi vajadusi ning arengusuundi,” märkis esineja.

Külatee on valulaps

Enim tunti muret küla heakorra, kiviaedade seisu, küla viitade ning talusiltide paigaldamise pärast. Kõige rohkem teeb praegu aga muret külateede vilets seis. “Leedri küla on klassikaline sumbküla ja pea kõik taluõued on suvel pidevas tolmuhädas. Auklik peatee ei tee au ühelegi külale ja vajaks kiiremas korras korrastamist,” tõi Jaanika Vakker välja kõige valulisema probleemi.

Teede halb olukord vallas teeb muret ka vallaametnikele, rääkis Katrin Trumann. “Raha tuleb riigieelarvest ja praegu käib koostöös volikoguga pingerea koostamine,” märkis ta.

Trumann rõhutas veel, et tuleb konkreetselt sõnastada lähimad ja kaugemad eesmärgid ning need koos külarahva, muinsuskaitse ja vallaga ühiselt ellu viia. Nii on kavast praktiline kasu ja arengukava ei muutu vaid umbmääraseks paberiks.

Pärast kõigi kohalolijate arvamuste ja ettepanekute ärakuulamist ja fikseerimist anti volitus Jaanika Vakkerile pisiparanduste sisseviimiseks ja siis vallavolikogule esitamiseks. Hinnang arengukavale oli positiivne ja see kinnitati ühehäälselt.

Tulemas on külapäev

23. juunil korraldab Leedri Küla Selts oma küla päeva ja teine osa koosolekust kulus selle päeva planeerimisele. Korrastada tuleb peoplats, panna paika uus lipumast, päev sisustada jne. Kõigile peredele pandi südamele, et kogutaks pildimaterjali ja andmeid oma perest-talust, et kokkutuleku ajal oleks neid ka teistele stendil näidata.

Tore, kui võetaks ühendust ka kaugemal elavate sugulastega, et nemadki oskaksid suveks plaane teha. Järgmine suurem kokkusaamine toimub kevadel heakorratalgutel ja siis peame taas külapäevaplaane. Juhatus teeb aga külapäevaks ettevalmistusi seni laekunud ja veel laekuvate ettepanekute alusel.
 
  Urve Vakker, Leedri Küla Seltsi juhatuse liige Meie Maa 08-02-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Veeb 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Leelo, Leela, Leeli 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1440 Veebimajutus: www.eq.ee