Kolmapäev, 4. oktoober Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Põlluvälja tehnopark meelitab ettevõtteid (1)  
  Kaarma volikogu kinnitas läinud nädalal Põlluvälja kinnistu detailplaneeringu, mille kohaselt kerkib Ringtee äärde Roonimäe tankla kõrvale 9 ha suurune, 20 krundist koosnev tehnopark.

Tehnopargi arendaja OÜ Oma Invest omanik Ants Ink ütles arendusprojekti käivitamise kohta, et palju ettevõtteid on Kuressaare linnas laiali. Mõistlik oleks tootmis- ja ehitusettevõtted kokku koondada, ühes kohas ka laomajandust arendada.

Ink märkis, et kui Kuressaare tahab olla turismi-, tervise- ja lastesõbralik linn, siis on mõistlik, kui tootmine ja tööstus ei oleks mööda linna laiali, vaid oleks koondatud ühte piirkonda. “Kui keegi tahab puukingi või puulusikaid tegema hakata, siis on talle kohe pakkuda koht, kus saab tegutsema hakata, kuhu inimestel oleks lähedal tööl käia ja mis ei rikuks Kuressaare mõnusat miljööd,” rääkis ta.

“Pole loogiline, et selline suur ehitusettevõte nagu Primus PR on kusagil kapi taga. Parkimiskohta ei ole, laopinda ei ole,” rääkis Ink, lisades, et Primus on tehnopargist endale neli krunti juba broneerinud. Lisaks on tehnopargiga käed löönud ka SV Torutööd, eelkokkulepped on sõlmitud traktoritega tegeleva Intraki ja kinnitusvahenditega tegeleva Balti Boltiga.

Tehnopargi rajamise kasuks rääkis ka see, et olukorras, kus Saare maakond ja Kuressaare linn otsivad investoreid, kes mõne uue tootmisettevõtte käivitaks, ei taha enam keegi naljalt tulla ja hakata planeeringutele aega kulutama. Eelistatakse kohti, kus sobiv keskkond on juba loodud – ehitatakse mõne kuu või poole aastaga oma ettevõte või tootmisüksus üles, selle asemel et ametkondades paberimajandust ajada.

Tehnopargi Ringtee-äärsed krundid peaksid moodustama kaubandusliku ja äritsooni, nende taha on kavandatud laopindade ja logistika ala ja pargi kõige tagumisse ossa tootmisettevõtete krundid.

Ants Ingi sõnul võtab arendaja endale kohustuse rajada teed ja kommunikatsioonid, välja arvatud elektriühendused. See jääb ettevõtte enda lahendada, kuna firmade vajadused on väga erinevad. Samas kinnitas Ink, et tehnopargis elektrivõimsustega probleeme tekkida ei tohiks, kuna naabruses asub Roonimäe alajaam ja veel üks on planeeritud pargi enda territooriumile.

Kuressaare Soojus otsib võimalusi, kuidas rajada tehnopargini soojustrass, et sealsetele klientidele tulevikus tsentraalkütet pakkuda.

Igale krundile tagatakse omaette ligipääs, milleks rajatakse vastavad kogujateed, mis viivad Roonimäe tankla kõrval välja Ringteele. Kogujateede planeerimisel on arvestatud, et neid hakkavad kasutama ka suured veokid ja rekkad. Teede aluste rajamiseks on juba ettevalmistustöid alustatud.

Tehnopargi Ringtee-äärne osa lahendatakse planeeringu järgi ehituslikult nii, et kujuneks ühtne tänavafront, kuna Ringteest on kujunemas üks olulisemaid linna liiklusmagistraale. Seepärast on tänava äärde kavandatud korralikud, fassaadiga hooned ning erinevad kaar- ja viilhallid peaksid jääma nendest tahapoole.

Kruntide lubatud täisehituse protsent on 40, neile võib rajada maksimaalselt kolmekorruselisi hooneid. Kõik ehitused kinnitab Kaarma vald eraldi, arvestades, et tehnopargi ettevõtete tegevus vastaks kõigile keskkonnanõuetele.
 
  Mehis Tulk Meie Maa 07-02-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Veeb 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Randolf, Randel, Rando, Ranno 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4492 Veebimajutus: www.eq.ee