Neljapäev, 21. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Valitsus teeb püsiühenduse otsuse järgmisel aastal (1)  
  Kolmapäeval ja neljapäeval korraldas maanteeamet mandri ja Muhumaa vahelise püsiühenduse avaliku arutelu Virtsus ja Muhus, kus huvilisi osales vastavalt 17 ja 19 inimest. Täna on kolmas arutelu Tallinnas maanteeameti majas.

Maanteeameti europrogrammide osakonna juhataja Urmas Konsap tuletas Muhus Hellamaa külakeskuses peetud arutelul meelde, et püsiühenduse loomise võimaluste väljaselgitamiseks moodustati kümme aastat tagasi Saare maavalitsuse initsiatiivil komisjon.

Alles on jäänud kaks trassivarianti

Sellest ajast edasi on jõutud arusaamisele, et püsiühenduse rajamine on tehniliselt ja majanduslikult põhjendatud. Enne lõplikku otsustamist on aga vaja täiendavalt uurida keskkonnamõju ja sotsiaalmajanduslikke aspekte.

Tänaseks on viiest trassivariandist alles jäänud kaks, millest ühele võib rajada nii silla kui tunneli. Virtsus peetud arutelul polnud sealsed elanikud selle trassivariandi poolt, mis kulgeb paralleelselt praamiteega.

See pidavat Virtsust liialt kõrvalt mööda minema, autod enam poodide ja kohvikute juures ei peatu ja küla ettevõtjatele jääb tuluteenimise võimalus väiksemaks. Silla või tunneli variant läbi Viirelaiu läbib Virtsu küla terves pikkuses.

“Sõitjate ja veoste üle Suure väina veo perspektiivse korraldamise kava“ koostamise ekspertgrupi liige Aide Kaare selgitas, et kõiki ettepanekuid nad arvestavad ja neid tehti Muhus mitmeid.

Pikka aega praamikaptenina sõitnud nüüdne muhulane Väino Tammisaar palus arvesse võtta, et kuna autode arvu kasv jätkub endise hooga, tuleks praamiliikluse jätkumise variandi puhul arvestada, et laevade arvu kasvuga jääb kaks sadamat väheks, seega püsiühendus oleks loogilisem.

Temale oponeeris teine muhulane Reimo Saarkoppel, kes palus kava koostajatel hoopis rohkem keskenduda praamiliiklusele, sest tammi rajamisel võib Suur väin sarnaselt Väikese väinaga ükskord kinni kasvada.

Riigikogu liige Imre Sooäär avaldas Hellamaa külakeskuses taas pettumust, et Eesti riigi transpordi arengukavas pole püsiühendusega arvestatud. “Kuna sadamate korrastamiseks on sadu miljoneid kroone ette nähtud, on see kindel märk, et püsiühendust niipea ei tule,” arvas Sooäär.

2016 võib esimene auto üle silla sõita

Konsap rahustas Sooääre maha, väites, et laevaliikluse jätkumisel oleks 2020. aastaks Kuivastu–Virtsu liinile vaja juurde tuua neli Regula-tüüpi laeva. Samas on püsiühenduse puhul ettevalmistusaeg pikk, nagu näitab muu maailma kogemus ja ehituse aeg 3-4 aastat.

Kava ja keskkonnamõju strateegilist hindamise (KSH) koostamine-läbiviimine kestab järgmise aasta juulikuuni ja 2008. aasta septembrikuus peab vabariigi valitsus kava kinnitama. Siis on selge, kas tuleb püsiühendus või jätkatakse praamidega.

Urmas Konsapi arvates sõidab esimene auto üle suure väina silla 2016. aastal.
 
  Veljo Kuivjõgi, Hellamaa–Kuressaare Meie Maa 05-02-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Veeb 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Lembitu, Lembit, Lembo, Lemmo, Lemmik, Lemmert 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3878 Veebimajutus: www.eq.ee