Laupäev, 13. august Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kõrgkoolid lõid käed koostööks  
 
   
TTK ja Mainori leppe sõlmimine. Foto: www.tktk.ee)
Reedel, 26. jaanuaril sõlmisid Tallinna tehnikakõrgkool ja Mainori kõrgkool kaks olulist lepingut: ühiste kavatsuste protokolli ja ühishuvide deklaratsiooni “Regionaalne kõrgharidusvajadus”.

Ühishuvide deklaratsiooni allkirjastasid Tallinna tehnikakõrgkooli rektor Arvi Altmäe, Hiiu maavanem Hannes Maasel, Ida-Viru maavanem Ago Silde ja Mainori kõrgkooli rektor Mati Lukas. Allkirjastatud dokumendis seisab, et Eesti kaks suuremat rakenduskõrgkooli loovad kahe kooli esmakursuslastele kõrghariduse omandamise võimaluse Mainori kõrgkooli Ida-Virumaa ja alles loodavas Hiiumaa õppekeskuses.

Kõrghariduse osakonna juhataja skeptiline

“Ministeerium on koostöö poolt, sest kaigaste kodaratesse pildumist on küllalt. Kui sellest lepingust sünnib mingi hüve hiidlastele, mis oleks meil paremat tahta,” ütles haridus- ja teadusministeeriumi kõrghariduse osakonna juhataja Jaan Kõrgesaar. Kõrgesaar jäi siiski skeptiliseks küsimuses, kust Hiiumaa õppekeskusesse õppidasoovijad leitakse.

“Paljud panustavad Euroopa Liidu rahale ja see on tore, ainult et kust need õppurid kõik tulevad, kes neis koolides õppima hakkavad?” küsis Kõrgesaar ja vihjas Hiiumaa elanike arvule. Kõrgesaare sõnul tekitas teade, et Hiiumaa on piisavalt suur, et seal kõrgharidust anda, parajalt elevust ning kahtlusi. Ta arvas, et Hiiu saare jaoks oleks võimalus eelkõige internetipõhine õpe ja väitis, et õppetöö puhul tähendab palju ka õpikeskkond ning seepärast kõiki aineid kohtadel õpetada ei saa.

Maasel: Kõrgkool annab Hiiumaale uue hingamise

“Saareelaniku seisukohast on oluline, et kõrgharidust, nüüd siis ka tehnika- ja tehnoloogiaalast kõrgharidust on võimalik omandada kodusaarel. On märgata tendentsi, et Eesti kõrgharidusmaastikul läheb kitsaks. Seetõttu on rõõmustav näha, et Mainori kõrgkool ja Tallinna tehnikakõrgkool ühendavad jõud ning kindlustavad endale nii tuleviku. Ühtlasi tuleb neid kõrgkoole tunnustada väga innovaatilise lähenemise eest,” ütles Maasel. Ta nimetas Hiiumaal kõrgharidust andva õppekeskuse avamist julgeks sammuks, mis annab Hiiumaale uue hingamise ja uued ootused.

Mainori kõrgkooli rektor Mati Lukas lisas: “Nüüdsest on võimalik lisaks Mainori kõrgkooli juba olemasolevatele õppesuundadele omandada meie maakondlikes õppekeskustes ka tehnika- ja tehnoloogiaalast rakenduskõrgharidust Tallinna tehnikakõrgkooli õppekavade järgi. Mõlema kooli üliõpilastel tekib võimalus õppida üld- ja baasaineid esimesel õppeaastal koos. Edasi jätkatakse õpinguid vastavalt valitud erialale Mainori kõrgkooli õppekeskustes või Tallinna tehnikakõrgkoolis.”

Taotletakse riiklikke õppekohti

Koostööleping sõlmitakse 1. märtsiks 2007. Ühisõpe kavatsetakse käivitada juba alates 2007/2008 õppeaastast kõikidel kahes kõrgkoolis pakutavatel erialadel Mainori kõrgkooli õppekeskuste baasil. Esimesed õppekeskused, mis kahe kõrgkooli esmakursuslasi kohapeal koolitama hakkaksid, tuleksid kahte Eestimaa kaugemasse serva, Hiiumaale ja Narva. Neis paigus õppetööd alustavate üliõpilaste jaoks kavatsetakse taotleda haridus- ja teadusministeeriumilt täiendavaid nn regionaalseid riiklikke õppekohti. Koolidel on kavas jagada õppejõude ja ühtlustada õppekavasid. Praegu õpib kahes koolis kokku üle 6000 üliõpilase.

Saal: See on tõeline regionaalpoliitika

“See leping on revolutsiooniline ja see on ka tegelik regionaalpoliitika, mis lähtub nii ühiskonna kui indiviidi vajadustest,” hindas AS Erahariduskeskus nõukogu esimees ja Mainori kõrgkooli arendusdirektor Toomas Saal.

Lepingu sõlmimise juures viibis ka AS Mainor nõukogu esimees Ülo Pärnits. Tallinna tehnikakõrgkooli rektor Arvi Altmäe lisas, et koolide koostöö hakkab toimuma kolmel tasandil: esmalt tasemeõpe, täienduskoolitus ning edaspidi ühisõppekavade väljatöötamine.

“Tulevikus tahame töötada välja süsteemi, kus maakonna esindajad ning kõnealused kaks kooli lepivad kokku täpsed koolitusvajadused,” rääkis Arvi Altmäe. Ühiste kavatsuste protokolli kiitis heaks ka Tallinna tehnikakõrgkooli nõunike kogu, mis koosneb kõikide valdkondade tööandjate esindajatest.
 
  HARDA ROOSNA Hiiu Leht 02-02-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Veeb 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Teetlev, Teet, Teeto, Teedo, Teedu 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1970 Veebimajutus: www.eq.ee