Laupäev, 13. august Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Messihooaeg täie hooga käima läinud  
 
   
Matkamess Matka 2007 Helsingis. Foto: finnexpo.fi
Hiiumaa turismiliit alustas messihooaega Matkamessil Helsingis 18.-21. jaanuaril. Messiboksi jagati taas MTÜga Eesti Maaturism. Meie saarel pakutavaid puhkamisvõimalusi tutvustasid Triinu Raamets Vahtrepa puhkemajast ja Urmas Selirand Hiiumaa muuseumist. Lisaks olid Ettevõtluse arendamise sihtasutuse boksis tööl Raivo Tõnissaar Hiiumaa TIK-ist ja Eestimaa muuseumide boksis meie muuseumi peavarahoidja Helgi Põllo. Muuseumide letist vabal ajal aitas Helgi Põllo ka Maaturismi letis tööd teha.

Helgi Põllo ja Triin Raamets: Tore ja vajalik käik

Helgi on meie saart juba aastaid just Helsingi messidel tutvustamas käinud ning palusime tal avaldada oma arvamust tänavuse messi kohta: “Minu meelest oli igati vajalik käik. Hiiumaa vastu tunti erisugust huvi. Kes küsis, kas jalgratastega saaks tulla; teised huvitusid mootorrataste turvalisusest. Üldjuhul sai küsijatele vastused või võimalikud abilised (Hiiumaa info-) kataloogi abil kätte juhatatud. Kataloogide tekstid pakkusid huvi, st asjaolu, et peale konkreetse info, mida leiaks ka internetist, sai veel midagi. Minult küsiti mitu korda sadamate ja merevõimaluste kohta. Selles osas oli keerulisem vastata. Paljud teadsid juba oma suvist tulemist ja valmistasid sõitu messil ette. Lubasid omi giidegi ühest ja teisest informeerida. Uuriti, kuhu võiks sööma minna jne. Minul oli mitu huvitavat kohtumist, üks neist “valgeparun” Ungern- Sternbergist kirjutatud raamatu autoriga.“

Kõik neli päeva Maaturismi boksis töötanud Triinu Raametsa muljed olid samuti positiivsed: “Üllatavalt palju leidus Matkamessil Maaturismi boksi külastajate seas inimesi, kes ei olnud veel kordagi Eestis käinud, rääkimata siis veel Hiiumaast. Oldi meeldivalt üllatunud, et ka selline tore koht on olemas ning selgitusi saare võludest kuulati avatud hingega. Väga paljud külastajad otsisid just maaturismi, perepuhkust ja loodusretki ning -elamusi. Öeldi otse välja, et Tallinnas, Pärnus ja Saaremaal oleme me kordi käinud, kuid nüüd tahaks midagi teistmoodi kogeda ja seda “päris Eestit” näha.”

Suur tänu Helgile, Triinule, Urmasele ja Raivole, kes kõik tunnustatud Hiiumaa giididena sellel messil tublit tööd tegid ja oma tööga peale Hiiumaa veel ka muud Eestimaad tutvustasid.

Järgmised messid ukse ees

Aega pikalt tänada ja loorberitele puhkama jääda ei ole, sest järgmised messid on kohe ukse ees. Kolmapäeval, 31. jaanuaril arutasime turismiliidu liikmetega läbi kahel järgneval messil esinemise kontseptsioonid.

Eelmisel aastal Kalle Talvi poolt valmistatud ürgmööbli võtame jälle kaasa. Lisaks toetavad Hiiumaa stiili Tiiu Valdma disainitud toredad rahvariide-teemalised vestid. Kindlasti on meil kaasas Hiiumaa leib, uudisena seekord suitsutatud ja mahekasvatatud veiseliha, kuivatatud soolakala ning Anu-Maie porgandimoos. Sellise varustusega oleme vastu minemas nii järgmisel nädalal Riias toimuvale BALTTOUR-ile kui ka ülejärgmisel nädalal Tallinnas peetavale TOUREST-ile.

Messikülastajatele korraldame taas küsitluse ja uurime, mida üldse teatakse meie saarest, mis siin meeldib ja mis mitte. Vastutasuks jagame meie meenekonkurssidelt ja Hiiumaa firmadelt- ettevõtjatelt saadud reklaamkingitusi-reklaamtrükiseid.

See, kes soovib oma materjale meile kaasa anda, peaks need Tuuru maja projektijuhtide tuppa toimetama vastavalt 7. veebruari keskpäevaks või 14. jaanuariks. Andke ka teada, kui keegi soovib ise messile kaasa tulla. Infot saab juurde küsida Ly Kaupsilt 5648 0998 või Margit Kääramehelt 524 4820.
 
  MARGIT KÄÄRAMEES, Hiiumaa turismliidu juhatuse liige Hiiu Leht 02-02-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Veeb 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Teetlev, Teet, Teeto, Teedo, Teedu 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1133 Veebimajutus: www.eq.ee