Teisipäev, 29. november Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kaarma vald algatab maakonda hõlmava tööhõiveprojekti (2)  
  Kaarma vald taotleb eurotoetust kahele tööhõiveprojektile, mille realiseerumise korral saaksid ligi 30 Saaremaa töötut tööturul taas rakendust.

Kaarma valla algatatud tööhõiveprojektid on tööturuameti (TA) Saaremaa osakonna juhataja Kaie Lepa sõnul ainulaadsed, sest varem pole Saaremaal ükski kohalik omavalitsus teinud tööhõiveprojekti, mis ei käsitle ainult oma valla töötuid, vaid üritab lahendada ka naaberomavalitsuste töötute probleeme.

“Kaarma vald on selles osas esimene selline tubli omavalitsus, kes vaatab töötute probleemi ka natuke laiemalt,” ütles Lepp. Tema sõnul teeb Kaarma vald projektide realiseerumiseks tihedat tööd ka TA Saaremaa osakonnaga.

Töötute defitsiit

“Ei julge öelda, et projektid puudutaksid kõiki Saaremaa töötuid, kuid meil on koostöölepe Kuressaare linnaga olemas ja sarnased lepped on kavandamisel ka naabervaldadega. Kindlasti Salme, aga ka Leisiga,” lausus Kaarma valla sotsiaaltalituse juhataja Liida Kaare.

Samas möönis ta, et kuna Kaarma valla elanike seas on töötuid vähe, tuleb hakata projektidesse kaasatavaid töötuid tikutulega taga otsima. Seda enam, et praegu on tööpuudus Saaremaal taasiseseisvumisaja madalaimal tasemel.

Projekt “Iseseisvalt tööturule” kaasab töötuks jäänud tööealisi inimesi, keda on vaja motiveerida tööturule naasma ning õpetada neile kas või seda, et nad läheksid tööle õigeaegselt. “Selle projekti puhul on raske öelda, kuivõrd huvitatud on tööandja töötuid palkama, sest nende töötuksjäämisel on alati olnud mingi põhjus, mis ei pruugi tulevasele tööandjale meeldida,” osutas Liida Kaare. Samas üritab projekt lähendada tööandjaid töötutele ning vähendada lõhet ja hirme nende vahel.

Projekt ka noortele

Teine Liida Kaare väljatöötatud tööhõiveprojekt käsitleb noori, kes teevad tööturul alles esimesi kohmakaid samme. “Üritame aidata neil kas või tugiisiku kaudu tööd leida, sest paljud noored ei orienteeru näiteks pärast kooli lõpetamist veel väga hästi oma võimalustes ning tööpakkumistes,” selgitas Kaare. “Meie ülesanne ongi aidata eelkõige neid noori, kes ei tule tööturul toime, ja soovime olla neile toeks.”

Kaarma taotleb mõlema projekti realiseerimiseks rahalist toetust, sest projektide kogumaksumus on 6 miljonit krooni. Oma toetuse on juba andnud riik, kuid euroraha võimaliku saamise otsus võtab veel aega.
 
  Oliver Rand Meie Maa 02-02-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Veeb 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Edgar, Egert 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3656 Veebimajutus: www.eq.ee