Kolmapäev, 22. märts Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Orissaare laste folkloorirühm Viirelind Europeade’i ootuses  
  Orissaare kultuurimaja laste folkloorirühm Viirelind alustas tegevust 1997. a. Rühmal on kolm juhendajat: tantse õpetab Anne Keerd, muusikat ja kapelli juhib Õie Pärtel ning laule õpetab Anne Kann.

Rühmas tantsivad õpilased alates esimesest klassist kuni gümnaasiumi lõpuklassideni. Harjutatakse 5–6 korda kuus ning kuna on üsna palju esinemisi, on nädalavahetustel ja koolivaheaegadel korraldatud ka rühmale proovilaagreid.

Esinemised siin ja seal

Viirelind on noorte seltskond, kes hoolib vanadest rahvatantsutraditsioonidest ja hinnatud on ka omavaheline sõprus ning suhtlemine väljaspool kooli ja kultuurimaja. Rühm tantsib ja laulab põhiliselt Eesti saarte folkloorseid tantse ja laule. Osaletud on ESTO päevadel Saaremaal, kahel korral Baltica festivalil, koolinoorte laulu- ja tantsupeol Tallinnas, maakondlikel folkloori- ja ka muudel kultuuriüritustel ning loomulikult oma koduvalla ettevõtmistel.

1998. a korraldas Viirelind esimest korda saarte laste folklooripäevad, millest kasvas välja rahvusvaheline saarte laste folkloorifestival. 2000. aastal esines folkloorirühm Soomes Tammisaaris, 2003. aastal Lätis Gibuli vallas. 2005 aastal käis rühm rahvusvahelisel folkloorifestivalil Slovakkias, kus pälvis muuhulgas ka kohaliku maa presidendi tähelepanu. Seda kohtumist meenutab rühma kroonikas ühispilt Slovakkia presidendiga.

2006. aasta algul külastas Viirelind Soomes Orissaare valla sõprusvalda Leppävirtat. Vaieldamatult jääb aastat 2006 tähistama 11. novembril Lihulas folkloorifestivalil Baltica pälvitud I kategooria.

Tänasel päeval on folkloorirühmas Viirelind 32 osalejat. Väga tõsiselt võetakse ettevalmistustööd, osalemaks 18.–24. juulini Taanis Horsenis toimuval rahvusvahelisel folkloorifestivalilt Europeade 2007, kus ei esindata mitte ainuüksi Orissaare kultuurimaja ja Orissaare valda, vaid tervet Saare maakonda ja kogu Eesti Vabariiki. See on kahtlemata ühele kollektiivile väga suur tunnustus.

Tulemas toetuskontsert

Kuna sõit nii suurele üritusele on väga kallis, on Viirelinnul pooleli mitmeid projekte oma reisi finantseerimiseks.

Esimese sammuna on Orissaare kultuurimajal kavas 16. veebruaril korraldada Viirelinnule toetuskontsert, kus kohalike kuulsuste ja menugruppide kõrval peaks üles astuma ka terve hulk tuntud inimesi. Kes just, seda siinkohal mainida ei tahaks, sest soovime pakkuda meeldivat üllatust meie kontserti kuulama-vaatama tulevale publikule.

Kuna on valimiseelne propaganda tegemise aeg, on ka poliitikutel, kes kandideerivad 4. märtsil valitavasse riigikokku, võimalus seal kultuurilist meelelahutust pakkuda. Tuluürituse piletid (25, 100 ja 500 kr) on saadaval Orissaare kultuurimajas eelmüügist ja ka 16. veebruari õhtul kohapeal.

Kuna tegemist on toetusüritusega, ongi võimalik toetada vastavalt võimalustele ja rahakoti suurusele. Eelkõige meie poliitikud ja organisatsioonid võiksid muretseda kallimad piletid ja päris kindlasti on Viirelinnul kavas avalikult oma toetajaid tänada nii tuluõhtul kui ka avalikult, ajakirjandusväljaannetes.

Saaremaale tähtis reis

16. veebruari on Orissaare kultuurimaja kontserdi toimumise ajaks välja pakkunud ka teisel põhjusel, nimelt 14. on teadupärast sõbrapäev ja et Viirelind tahab olla meie kõigi sõber, ootavadki nad kõigi sõprade ja tuttavate toetust.

Otsime toetuseks kindlasti ka sponsorite abi ning tahaksingi siinkohal üles kutsuda kõiki ettevõtjaid ja üksikisikuid, kellel on vähegi võimalik sponsida meie reisi, võtta ühendust Orissaare kultuurimaja telefonil 454 5160, et oma võimalustest meile teada anda.

Reis on tähtis kogu Saaremaale ja kogu Eesti Vabariigile ning seetõttu tänab Viirelind juba ette kõiki toetajaid, kes mõistavad selle ettevõtmise tähtsust. Oleme seda väärt ega peta teie lootusi rahvusvahelisel areenil.
 
  Aarne Põlluäär, korraldustoimkonna liige Meie Maa 30-01-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Jaan 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Viktor, Viktoria 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4019 Veebimajutus: www.eq.ee