Kolmapäev, 22. märts Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kaarma peatab planeeringute menetlemise (2)  
  Keskkonnateenistuse soovitusel kavatseb Kaarma vald oma territooriumil planeerimistegevuse pooleks aastaks peatada ja selle aja jooksul valmis saada kogu valda katva keskkonnamõju hindamise.

Valla ehitusspetsialist Peeter Arikas ütles, et iga kuu menetleb Kaarma vallavalitsus keskeltläbi seitse detailplaneeringut. “Tulemus on nagu lapitekk, täna menetleme üht tükki, homme naabertükki, ülehomme mingit kolmandat. Kokku moodustuvad planeeringutest suured piirkonnad, aga keskkonnamõju hindamist neile sisuliselt ei tehta,” nentis ta.

Saaremaa keskkonnateenistuse juhataja Raivo Kallas ütles, et rohelised on valla planeeringutel pidevalt silma peal hoidnud. Detsembris tegi keskkonnateenistus vallale ettepaneku planeerimistegevus peatada, kuni valmib valla üldplaneeringule koostatav keskkonnamõju strateegiline hindamine.

Vallavalitsus esitabki 31. jaanuaril Kaarma volikogusse otsuseprojekti, mille kohaselt peatatakse vallas planeerimistegevus kuni käesoleva aasta 1. juulini.

Arikase sõnul on selline samm valla enda initsiatiiv, mis tugineb keskkonnateenistuse ja roheliste ettepanekutele. Ta lisas, et need, kellel on planeeringud kehtestatud, saavad rahulikult edasi toimetada ja ehitada.

“Vald on siiani olnud seisukohal, et keskkonnamõju hindamist üksikutele planeeringutele ei tehta. Nüüd aga algatasime strateegilise keskkonnamõju hindamise kogu valla territooriumil asuvale arendustegevusele.

Nii saame lähteülesande, millele tuginedes planeeringuid edasi menetleda,” selgitas ehitusspetsialist, kelle sõnul peaksid inimesed kannatama ära esimese poolaasta, kuna jaanipäevaks peaks keskkonnamõju hindamine olema tehtud ja siis saab uute ja pooleliolevate planeeringutega edasi minna.

“Üldplaneeringu keskkonnamõju strateegilise hindamisega oleks võimalik lahendada paljud üldisemad ja laiema ulatusega probleemid, mis praeguses ajahetkes on jäänud lahendamiseks detailplaneeringu tasandile üksikute kinnistute kaupa ning tihti jäävad käsitlemata, kuna üksikkinnistu tasandil ei pruugi probleem üldse välja tulla või mingit märkimisväärset mõju omada.

Saaremaa keskkonnateenistus peab otstarbekaks lahendada üldplaneeringu tasandil Natura 2000 võrgustiku aladele ehitusvõimaluste väljaselgitamine läbi üldplaneeringu keskkonnamõju strateegilise hindamise. KSH käigus tuleb hinnata planeeringuga kavandatud tegevuste mõju Natura 2000 võrgustiku ala kaitse-eesmärkidele ja ala terviklikkuse säilimisele.”

Saaremaa keskkonnateenistuse kirjast Kaarma vallavalitsusele 22. detsembril 2006.
 
  Mehis Tulk Meie Maa 18-01-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Jaan 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Viktor, Viktoria 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4768 Veebimajutus: www.eq.ee