Kolmapäev, 22. märts Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Politseijuht Aeg: veepolitsei Saaremaale tulemata ei jää (2)  
  Politseipeadirektor Raivo Aeg ütles eile pärast Kuressaare raekojas toimunud Eesti politsei ja Saksamaa Rheinland-Pfalzi Liidumaa politsei tänavuse koostööplaani allkirjastamist, et veepolitsei Saaremaale tulemata ei jää.

Põhjus, miks kava allkirjastamiseks valiti just Kuressaare, oli Aegi sõnul kindlas soovis tulla ise ja tuua ka külalised väljapoole Tallinna.

“Saaremaa ja Kuressaare on kaunid kohad ja siin on sõbralikud inimesed. See andis mulle kindlustunnet,” ütles Aeg. Saksamaa Rheinland-Pfalzi Liidumaa politseijuht Joachim Laux tõi ühe Saaremaale tuleku põhjusena soovi näha Raivo Aegi kodu.

Aastaarv pole teada

Eile allkirjastatud koostööplaanis on paika pandud tänavuseks aastaks kavandatud ühisõppused ja koolitused. Esmakordselt näeb selle aasta koostööplaan ette veepolitseialase informatsiooni ja kogemuste vahetamist kahe riigi politsei vahel.

“Liiklusohutus ning avaliku korra tagamine veekogudel omandab järjest rohkem tähtsust. Eesti elanike elatustase on tõusnud. Huvialavahenditena soetatakse endale jahte ja kaatreid, et nendega merel puhkust veeta. Veeliikluse intensiivsus tõuseb ja sellega kaasnevad paratamatult probleemid,” ütles Aeg.

Küsimusele, millal Saaremaa saab oma veepolitsei, vastas Eesti politsei juht, et ega see tulemata jää, kuid täpset aastaarvu ta öelda ei osanud. Aeg rääkis pigem julgestuspolitseinike võimekuse tõstmisest, et nad suudaksid mobiilse üksusena üleriigiliselt valvata ka nendel veekogudel, mille juurde ei ole vastavat üksust veel loodud. Praegu tegutseb veepolitsei Pärnus, Tartus ja Tallinnas.

Sild politsei vahel

Kui 1990. aastatel tuli tegelda Eesti politsei ülesehitamisega, siis viimasel ajal saab Aegi sõnul rääkida sellestki, et Eesti politsei võib midagi ka anda.

“Eesti politsei tase on Euroopas arvestatav ning teda võetakse kui võrdväärset partnerit,” ütles Aeg. Ta pidas silmas infotehnoloogia arengut e-politsei näol ning kohtuekspertiisi ja kriminalistika keskuse head taset.

Saksamaa Rheinland-Pfalzi Liidumaa politseijuhi Joachim Lauxi sõnul soovivad sakslased Eesti kolleegidelt saada taktikalise sõidu väljaõpet lumel ja jääl, mida nad kodumaal oma eriüksustele pakkuda ei suuda. Lume ja jää peal sõitmises on Eesti politsei Aegi sõnul saanud teatud mõttes sillaks Soome ja Saksa politsei vahel. “Leppisime soomlastega kokku, et seal, kus Eesti politseinikud saavad koolituse, saavad osaleda ka Saksa politseinikud,” lausus Aeg.

Vastuteenena viiakse Eesti politsei eriüksuste ja julgestuspolitsei õppusi läbi Saksamaal, kus on olemas vastavad polügonid. Lauxi sõnul võivad sakslased jagada ka neid kogemusi, mida nad omandasid jalgpalli maailmameistrivõistlustel.

Eestit seovad Rheinland-Pfalzi Liidumaa politseiga pikaajalised koostöösuhted Eesti politsei taasloomise algusaastatest. Rheinland-Pfalzi Liidumaa siseministeeriumi ja politsei delegatsioon oli üks esimesi delegatsioone, kes külastas 1991. aastal politseiametit. Mullu augustis kirjutasid Eesti siseminister ja Rheinland-Pfalzi sise- ja spordiminister alla 1998. aastal sõlmitud koostööprotokolli täiendamisele, et suhteid veelgi tihendada.
 
  Ahto Jakson Meie Maa 18-01-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Jaan 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Viktor, Viktoria 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 5620 Veebimajutus: www.eq.ee