Kolmapäev, 27. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kuressaare linn tõstab 15 % võrra ametnike palka (10)  
  Kuressaare linnavalitsus tegi volikogule ettepaneku tõsta linnavalitsuse ja kõigi linna allasutuste töötajate palka tagasiulatuvalt 1. jaanuarist 15 protsendi võrra.

2007. aasta linnaeelarve esimese lugemise ajal oli palkade tõusuks plaanitud 10 protsenti.

Seoses täiendavate tulude arvestamisega eelarvesse tegi linnavalitsus volikogule eelarve teisel lugemisel ettepaneku tõsta palka 15 protsendi võrra. Täiendavast viieprotsendilisest palgatõusust kolm protsenti peaks kaetama tulude kasvust ja ülejäänud kaks protsenti iga valdkonna tegevuskulude kokkuhoiust.

Püksirihm pingule

Nii näiteks tuleks Kultuurivaral oma kulusid kokku hoida 26 500 krooni võrra. Kuressaare abilinnapea Kalle Koovi sõnul tähendab see, et linna allasutused peavad üle vaatama oma aastaeelarvesse planeeritud tegevuskulu ja kuidas nad seni raha on kasutanud.

Abilinnapea sõnul tingis ettepaneku palgatõusuks asjaolu, et eelmisel aastal tõusid linnasüsteemis palgad vaid viis protsenti.

“Linna palgad ei jõua järele erasektori omadele, kuid palgavahe erasektori ja avaliku sektori vahel võiks olla võimalikult väike, et motiveerida omavalitsuses töötavaid inimesi,” ütles Koov. Abilinnapea tõi mitmete linnaametnike töölt lahkumise põhjuseks just erasektorile alla jääva töötasu.

Kui riik otsustas õpetajate palka tõsta ligi 18 protsenti, siis jääks Kuressaare linna süsteemist palka saavate pedagoogide töötasude reaalne kasv oluliselt sellele alla.

“Linna pikaajalise arengukava kohaselt ei tohiks linna palgal ja riigi palgal olevate õpetajate töötasude vahe olla rohkem kui viis protsenti,” lausus abilinnapea. Pärast kogu linna süsteemis läbi viidud palgatõusu peaks see nõue olema Koovi arvates täidetav.

Koovi sõnul saab konkreetsetest palganumbritest rääkida tõenäoliselt veebruari esimesel nädalal pärast seda, kui linnaeelarve on läbinud volikogus teise lugemise ja sisulisi parandusi enam ei tehta.

Kui abilinnapea Kalle Koovi põhipalk on praegu 18 200 krooni, siis pärast 15-protsendilist tõusu peaks see olema 20 930 krooni. Lisatasud peale selle.

Vabariigi valitsuse määruse eelnõu järgi kergitatakse tagasiulatuvalt 1. jaanuarist kõigi avalike teenistujate, kelle hulka kuuluvad ka maavalitsuste töötajad, palka.

“Kui valitsus on palgamäärad kinnitanud, saab selle järgi kehtestada ka Saare maavalitsuse palgajuhendi,” ütles Saare maavanema nõunik Anu Vares.

Palk poole suuremaks

Valitsuse meedianõuniku Kateriin Leini sõnul peaks riigiteenistujate töö tasustamise määruse eelnõu arutusele tulema lähimatel valitsuse istungitel. Maavanemad saavad palka 35. palgaastme järgi, mis on praegu 12 500 krooni kuus. Koos lisatasudega on palk mõistagi suurem.

Valitsuse määruse eelnõu järgi peaks maavanema töötasu suurenema kaks korda ehk 25 000-le kroonile. 7. palgaaste, mis on riigiteenistujate kõige madalam palgaaste, kerkib 3000 kroonilt 3600 kroonile.
 
  Ahto Jakson Meie Maa 17-01-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Jaan 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Elo, Loone, Õrne 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2648 Veebimajutus: www.eq.ee