Laupäev, 30. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Saare maakonda jäi kaks piirivalvekordonit  
  Alates 1. jaanuarist kehtima hakanud piirivalvestruktuuri muudatustega on Lääne piirivalvepiirkonnas kuus piirivalvekordonit, neist kaks asub Saare maakonnas.

Lääne piirivalvepiirkonnas on alanud aastast Haapsalu, Kärdla, Kuressaare, Ruhnu, Pärnu ja Ikla piirivalvekordon. Neist viimane liidetakse pärast Shengeniga liitumist Pärnu kordoniga.

Lääne piirivalvepiirkonna ülema major Alvar Vallau sõnul tingis muudatuse möödunud aastal valminud merepiiri valvamise tehniline süsteem.

Senistes väikekordonites, kus mehed valvasid vanade Vene radaritega ja mis asusid sadamatest kaugel, puudus reageerimisvõime mereleminekuks. Vallau sõnul hoiab muudatus kulutusi kokku, sest vahepealne juhtimistasand piirivalverajooni näol kadus ära.

Ei valve iseennast

Küsimusele, kas üks piirivalvekordon on Saaremaa jaoks piisav, vastas Vallau, et see ei tähenda, et piirivalvurid asuvad kogu aeg Kuressaares. “Nad saavad kordoni ülemalt käsu ja täidavad oma ülesannet vastavalt vajadusele. Nii on võimalik mehi operatiivselt kasutada ning nad ei pea valvama iseennast,” ütles Vallau.

Ka reageerimisaeg on tema sõnul uue struktuurimuudatuste järgi pigem parem. Nii näiteks on väljasõit Saaremaa sadamast lühem kui hakata liikuma Undvast, kus kaid pole. Möödunud aastal sai Lääne piirivalvepiirkond juurde kaks uut kiirkaatrit, kuid neid oleks vaja nii palju, et igasse teenistuspaika jaguks üks. Lääne piirivalvepiirkonna käsutuses on välisvalve laev, mis kontrollib territoriaalmere ja majandusvööndi piiri.

Mõntus pole ruume

Kuigi Sääre piirivalvekordon on suletud, ei tähenda see Vallau sõnul, et seal piirivalvureid enam pole. Piirivalvurid hakkavad Sääres käima vastavalt vajadusele, näiteks Mõntu-Ventspilsi laevaühenduse ajal. Kuna Mõntus piirivalvuritel teenistusruume veel pole, jääb Sääre kordoni hoone piirivalve kasutusse teenistuspaigana.

Ühtegi piirivalvurit Sääre kordonist ei koondatud. “Pigem vastupidi. Kuna Eesti mereala loetakse Schengeni mõistes Euroopa Liidu välispiiriks, tuleb piirivalve koosseisu suurendada,” ütles Vallau. Tema hinnangul oleks Saaremaale juurde vaja veel vähemalt kümmet piirivalvurit.
 
  Ahto Jakson Meie Maa 09-01-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Jaan 2007 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Kaur, Kauri, Tauri 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3592 Veebimajutus: www.eq.ee