Pühapäev, 4. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  MIS JÄI LÕPPEVAST AASTAST MEELDE KÕIGE POSITIIVSEMANA JA MIS KÕIGE NEGATIIVSEMANA? MIDA OOTATE UUELT AASTALT?  
  Maavanem Toomas Kasemaa:

Igati positiivne vaheldus on minu Saaremaale tagasijõudmine, ehkki minu ametikoht nõuab palju Tallinnas viibimist. Negatiivseks pooleks on Saaremaa püsiühenduse venimine. Tegemist on poolelioleva protsessiga, kuid võiks siiski kiiremini minna. Uuelt aastalt ootan, et maakonna arenguvisioon järgmisel aastal valmis saaks ja sellest ka maakonna rahvale kasu oleks.

Kuressaare linnapea Urve Tiidus:

Pingerida see pole, aga meenusid noorema põlvkonna mandrimehe Tanel Tatteri head sõnad meie linna kohta. Kiites meie linna inimesi, rannapromenaadi, spaasid, lastekasvatamiseks soodsat keskkonda, ütles ta lõpuks: “Olin hämmingus ja võlutud, et selline koht meie riigis olemas on. Järgmisel päeval oli väga raske sadamast lahkuda, ja Kuressaare peale tagasi mõeldes tuleb alati muhe muie näkku.”
Negatiivse poole pealt meenub, et karu, keda me Kuressaarde külla kutsusime, läks miskipärast hoopis Ruhnu. Uuelt aastalt ootan ettevõtmiste edenemist, tulemusrikast koostööd ja head tervist kõigile.

Lümanda ettevõtja Juta Pae:

Söögimaja oli sel aastal rahvast täis, isegi nii palju, et teenindamisega tekkis probleeme. Söögimaja laiendamine ei tule kõne alla. Ei ole ju mõeldav hakata ajaloolisse majja eurokööki rajama. Edukalt läks ka suvine merelaulude õhtu Lümanda söögimajas. Midagi halba ei saa küll öelda. Loodan, et uuel aastal, mil söögimaja saab kümneaastaseks, saaks seal kapitaalremondi tehtud ja aknad vahetatud. Kohalikud Lümanda poisid lubasid teha valmis puidust pakettaknad.

Saaremaa aasta naine Ellen Kask:

Mulle jäi lõppevast aastast kõige rohkem meelde see, et mind valiti Saaremaa aasta naiseks. Üks väga tore ettevõtmine oli Kuressaare gümnaasiumi seeniorkooli avamine ning töölerakendamine. Mul on 10.c klass, kes oma agarusega tuli etendusega “Kratt” Suure Teatriõhtu laureaadiks. Natukene raskeks tegi koolielu koolimaja remondi venimine, kuid seda rõõmustavam on, et see hakkab lõpusirgele jõudma. Uuelt aastalt ootan, et inimesed paneksid rohkem üksteist tähele ja toetaksid üksteist ning oleksid abivalmimad.

Tõrise külavanem Tõnu Truumure:

Sain sel aastal töökoha Saaremaale. Siiani pidin kogu aeg välismaal tööl käima. Rahaprobleemidest ei saanud lahti. Peaasi, et tööd oleks ja perega kõik korras. Loodan, et vallaametnikud ja külaelanikud saavad kokkuleppele kiigeplatside rajamise ja vabaajaürituste korraldamisega. Suuremalt jaolt on külaelanike näol tegemist vanainimestega, kes ei taha lärmi.

Kinnisvaraärimees Martin (25):

Laps läks sel aastal lasteaeda. Lund ei ole. Et tervis oleks korras ja raha rohkem. Majanduskasv võiks jätkuda.

Ettevõtja Ea Velsvebel- Greenwood:

Good Kaarma talu Kuke külas avas oma uksed ja käis palju külalisi. Turistide kvaliteet ja kvantiteet jätsid positiivse mulje. Käis palju toredaid inimesi, eriti eestlaste hulgast. Mul on tendents näha maailma läbi positiivse skaala. Kui mind midagi häirib, panen selle seljataha ega hau aasta lõpuni. Pisikesi häirivaid asju oli kindlasti. Kui midagi oli negatiivsem, peitub juur sinus endas. Sel juhul tuleb sügavamalt iseendasse vaadata ning selgusele jõuda, kas ma ise saan teha paremini. Olen ka ise nii toiminud ja negatiivse positiivseks pööranud. Veebruaris algav punase sea aasta pidi tulemärkidele väga hea aasta olema. Kuna ma olen Jäärana tulemärk, on mul positiivsed ootused. Mul on plaanis teha enesearendusreis Indiasse jooga õppimise eesmärgil.

Turundusspetsialistid Anu (42) ja Priit (41):

Üldist mõttetegevust oli sel aastal olnud väga vähe. Palju oli puhtalt tegemist tegemise pärast. Puudu jääb natuke filosoofilisemast elukäsitlusest. Meis on tekkinud teatud ülbust ja palju enesekesksust. Kui tahad midagi tellida või osta, ei viitsi keegi midagi teha. Kliendimõtlemist jäi ka väheks. Kuna oleme ise ettevõtjad, võib positiivseks pidada majanduskasvu. Uuelt aastalt ootame rahvusvahelist ja kosmopoliitsemat mõtlemist. Eesti ei ole ainuke riik maailmas. On ka teisi maid. Oleks aeg hakata oma nabast kaugemale vaatama. Kohati on häbi eestlane olla, sest kultuuritus ja matslik käitumine riivab silma.

Ärimees Vjatšeslav Leedo:

Hea majanduskasv oli. Leht läks ilusti käima. Negatiivset vist ei ole olnud. Inimesel on omadus visata negatiivne minema. Täna on mul hääl ära. Uuelt aastalt ootan, et kõigil läheks elu hästi edasi. Kui kõik on eluga rahul ja neil on hea olla, on ka mul hea olla.
 
  MM / Meie Maa 30-12-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Dets 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Toivo, Tõivo, Tõivu, Tõivot, Tõivotu 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 5590 Veebimajutus: www.eq.ee