Teisipäev, 6. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Lustjala avati lustiliselt (2)  
  Kuressaares Kiriku tänaval endises analoogtelefoni keskjaama ruumis avati pühapäeval Lustjala-nimeline laste mängumaa. Teed juhatasid sinna õhupallidest “teeviidad”. Ei märkigi kunagi neid uksi kaunistanud siltidest “Kõrgendatud ohtlikkusega ruum! Kõrvalistel isikutel mitte siseneda!”

Varem kõigile kõrvalistele keelatud ruumis avatud mängumaa nime “Lustjala” tagumine pool tuleneb muidugi Saaremaa mitmejalgsusest, esimene lubab aga rohket võimalust laste lustimisvajadustele.

Avar mängumaa

Uudistama tulnud lapsed ning nende vanemad leidsid end ukse avanedes avaralt, valgusküllaselt, rikkalikult sisustatud tegevusvõimalustega mängumaalt, mille seintel loovad teemakohast meeleolu Kuressaare Kunstikooli õpilaste seinamaalingud.

Külastajaid võtsid vastu Lustjala perenaised Katrin Karu ja Kristel Rauk, kelle sõnul pärineb mängumaa idee isiklikust kogemusest, mida on saadud erinevatel mängumaadel laste sünnipäevi tähistamas käies.

Lustilist tegevust pakub koht lastele vanuses aasta kuni üheksa-kümme. Avatud on Lustjala kõigil nädalapäevadel, lahtiolekuaeg kujuneb paindlikult vanemate vajadusi arvestades, praegu õhtul seitsme-kaheksani.

Lapsele poolteist tundi lustirõõmu lubada läheb vanematele maksma 50 krooni. Perest mitmele lapsele on soodustus. Alla aasta vanused lapsed saavad Lustjalas mängurõõmu nautida siiski veel koos ema või isaga, vanemad lapsed perenaiste valvsa silma all ilma vanemateta.

Kõige väiksematele Lustjala külastajatele on loodud oma lustinurk – oma liulaskemäe, mänguasjade, palliviskekorvi ja pikutamis-puhkamisvoodiga.

Vanematel lastel on tegutsemiseks palju erinevaid valikuvõimalusi. Spordihuviline saab korvpalli mängida, erinevatel batuutidel hüpata, liumägedel liuelda, labürindis seigelda, džunglirajal turnida-ronida. Kes armastab loovat tegevust, saab seda teha eraldi joonistamis-kirjutamis-lugemisnurgas. Meisterdamissõber leiab legomängulaua.

Kodu-, poe- või kohvikumängu harrastajatele on mängumaja, mis ootab mänguks ainult fantaasia töölepanekut. Liiklemist õppida või lihtsalt rattasõitu proovida saab liiklusmärkide ja „sebraga” sõidurajal. Mõeldud on ka võimalusele tähtpäevade, sünnipäevade ja muude ürituste korraldamiseks.

Kiirelt teostunud idee

Avamispäeval etendasid Avatud Noortekeskuse noored näitlejad kohaletulnutele loo kahest ahvipärdikust, kes, kohtudes džunglis äraeksinud lumepalliga, läksid otsima jõulurõõmu, jõuluvana ja jõulukinke.

Lustjala avamiskõnes märkis Kuressaare abilinnapea hariduse ja kultuuri alal Argo Kirss, et rahapoolelt oleks selline koht võinud Kuressaarde juba ka viis aastat tagasi tekkida, mittetekkimise põhjus on pigem muus. Veel väljendas ta üllatust, et laste mängumaa idee nii kiiresti teostus, nimetades Lustjalga ka imeliseks kohaks ajaperspektiivi vaadates. Ning et Lustjala masinapark oleks täiuslikum, kinkis ühe tõsise töömasina linna poolt lisaks.

Katrin ja Kristel olid tänulikud kõigile abistajatele-toetajatele, kellele on mängumaal ilutsemas tänupuu. Ideid ja plaane jätkub neil veel tulevikukski ning mängumaad edasi arendada soovivad nad ikka koos siin lõbutsemas käijatega.
 
  Janne Nurmik Meie Maa 12-12-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Dets 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Piibe, Pärle 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 6955 Veebimajutus: www.eq.ee