Neljapäev, 1. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Saare maavanem arvustas riigi tõmbekeskuste poliitikat (15)  
  Saare maavanem Toomas Kasemaa arvustas riigi nn. tõmbekeskuste poliitikat, mille tõttu näiteks saarlased peavad politseid välja kutsuma Pärnusse helistades.

"Seda protsessi saab vaadata nii riigiasutuste töö efektiivsemaks muutmisena, mida ta kindlasti on keskasutuste poolt vaadatuna, kui ka reaalse võimu eemaldumisena kodanikest," lausus Saare maavanem Toomas Kasemaa ajalehele Meie Maa.

"Just viimane aspekt on selle protsessi pahempoolne külg, mille näiteks peabki tooma politsei kutsumise Pärnu kaudu või haigekassa esinduse kaotamise Saaremaal. Hetkel asub Saaremaal väljaspool tõmbekeskust ainult Lääne Piirivalvepiirkonna staap."

Tervisejutt postitöötajaga

Saare maavanema sõnul näeb ta tõmbekeskuste puhul ohuna, et tõmbekeskustes on küll võimalik probleemide lahendamiseks suhelda kõigi erinevate ametiisikutega, kuid näiteks väljaspool tõmbekeskust peab inimene rääkima näiteks enda tervisekindlustusest postitöötajaga.

"See on peamine argument, miks peab vähemalt maakonna tasandil olema inimesel võimalik rääkida oma eriala spetsialistiga, kes reaalselt on võimeline ka inimest tema hädas aitama," sõnas Toomas Kasemaa. "Oluliste ametiasutuste otsustustasandi kadumine maakonnast suurendab organisatsioonide majanduslikku ja juhtimislikku efektiivsust, kuid vähendab põhitegevuslikku efektiivsust."

Maavanema hinnangul on maakonnale ohuks ka oluliste töökohtade kadumine ametiasutuste kohalike esinduste sulgemise tõttu.

"Üheks võimaluseks selle protsessi muutmiseks on teiste riikide kogemus tsentraliseeritud asutuste teatud osakondade liigutamiseks jälle tõmbekeskustest välja," leidis Toomas Kasemaa. "Ehk näitena vähendati haigekassa klienditeenistust ja suurendati analüüsi ja järelevalve osa. Just need suurendamised võiksid toimuda teatud struktuuriüksuse toomisega regiooni tagasi, koos võimalusega kodanikule pöörduda küsimustega ametiasutusse, kes probleemi peab lahendama."

Lahendus Pärnust

Pärnusse on Kuressaarest üle viidud näiteks pensioniameti, tervisekaitsetalituse, kaitsepolitsei, politsei, haigekassa, maksuameti ning kodakondsus- ja migratsiooniameti maakondlike asutuste juhtimine. Lisanduvad veel prokuratuur, kohus ja päästeteenistus.

See tähendab kohapealsete ametnike otsustusõiguse vähendamist ning paljudel juhtudel tuleb oodata oma probleemile lahendust tõmbekeskusest või peavad saarlased minema hoopis ise lahendust otsima Pärnusse.
 
  Oliver Rand Meie Maa 11-12-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Dets 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Sirle, Sirli, Sireli, Sirelin 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4127 Veebimajutus: www.eq.ee