Reede, 2. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  “Nuputa” Palade koolis  
  Traditsiooniliseks kujunenud Hiiumaa koolide noorte matemaatikute kokkusaamine rändas tänavu 30. novembril Kärdla ÜG teabemajast Palade põhikooli.

Kooli direktori Ene Urmani tervitusele järgnes päevakohane etteaste Palade kooli õpilastelt ja võistlus võiski alata. 5. ja 6. klassi ülesanded olid väga erinevad: peastarvutamine, ristsõna lahendamine, “ei-jah” küsimused, nuputamisülesanded ja loovusülesanded. Tähtis oli ka meeskonnatöö. Nooremas vanusegrupis osales üheksa ja vanemas kuus võistkonda ning esindatud olid kõik maakonna koolid. ˇüriisse kuulusid võistlevate võistkondade õpetajad.

Pärast paaritunnist nuputamist selgusid võitjad. 5.-6. klasside arvestuses võitis esikoha Käina gümnaasiumi 2. võistkond koosseisus Rauno Sedrik, Einu Lilleõis, Kristian Laupa ja Martin Veem. Juhendajaks õpetaja Karin Padari. Teine koht läks Kärdla ühisgümnaasiumi 2. võistkonnale, kuhu kuulusid Kenort Kaevats, Riin Viigipuu, Mihkel Saar ja Taavi Mäe (juhendajateks õpetajad Reet Sauer ja Anne Leo). Kolmas koht läks jällegi Käina gümnaasiumi, seekord kooli 1. võistkonnale koosseisus Kätlin Otto, Triinu- Liis Salme, Maria Arnover ja Alice Mikk. Võistkonna juhendaja-õpetaja taas Karin Padari.

7. klassi ülesannete temaatika oli põhiosas sama, mis noorematelgi, kuid peastarvutamisest pidid osa võtma juba kõik kolmeliikmelise võistkonna võistlejad ja tulemused summeeriti. Esikoht läks Käina gümnaasiumi 1. võistkonnale, kus nuputasid Reido Holsmer, Inari Padar ja Taavi Metsvahi. Juhendajateks õpetajad Alli Nõulik ja Tiia Liibert. Teisele kohale jäi Palade põhikooli võistkond. Võistlesid Elis Kiin, Triin Salin ja Carolyn Engso. Juhendajaks õpetaja Ulvi Voolma. Kolmanda koha sai Kärdla ühisgümnaasiumi 1. võistkond koosseisus Timmo Lind, Mart Remmelkoor ja Robert Lilleõis. Juhendas õpetaja Aivi Annus.

Esmakordselt selgitati välja ka parimad peastarvutajad. 5.-6. klasside arvestuses oli parim peastarvutaja Rauno Sedrik Käina gümnaasiumist. 7. klasside arvestuses saavutas tervelt neli õpilast maksimaalse tulemuse. Need tublid peastarvutajad olid Elis Kiin ja Carolyn Engso Palade põhikoolist, Reido Holsmer Käina gümnaasiumist ja Timmo Lind Kärdla ühisgümnaasiumist. Nupukamatele olid auhindadeks kinkekaardid.

Aprillis sõidavad võitjad Hiiumaad esindama vabariiklikule “Nuputa” võistlusele, mis juba seitsmendat korda toimub Raplas Vesiroosi gümnaasiumis. Teeb rõõmu, et koolides “Nuputa” võistluse vastu sedavõrd suurt huvi tuntakse, et kooli esindab mitu võistkonda.

Soovin kõikidele matemaatikahuvilistele õpilastele ja nende entusiastlikele õpetajatele rahulikke jõule ja kohtumiseni 2007. aastal.
 
  URVE PÄRNAMAA Hiiu Leht 08-12-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Dets 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Viivia, Vivian, Viiva, Viive, Viivi, Viivika, Veevi 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3872 Veebimajutus: www.eq.ee