Reede, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Linnapea Urve Tiidus kutsus kuressaarlasi üles mõtlema (15)  
 
   
Foto: saarlane.ee
_Pilt 1 | 2 | 3 |
Kuressaare linnapea Urve Tiidus ütles pühapäeva õhtul linna keskväljakul jõulurahu välja kuulutades, et tugevate ja vahvatena püsimiseks on inimestel vaja aega mõtlemiseks selle üle, kuhu me oleme jõudnud ning kuhu tahame edasi minna.

Linnapea sõnul tuleb enne aasta lõpusirgele jõudmist teha hingetõmbepaus, nimetades seda ajaks mõelda selle üle, mida tähenduslikku on jäänud elus kahe detsembrikuu vahele.

“Olen kindel, et enamik meist võib endaga rahul olla ja tunnistada, et oleme ühe eluetapiga hakkama saanud. Eriti uhked võivad enda üle olla need inimesed, kelle teele sel aastal saatus rohkem kive ette veeretas, kuid kes siiski alla ei andnud. Nad võivad uhked olla selle üle, et vastu pidasid,” ütles Tiidus.


Linnapea arvates väärivad need inimesed auhinda, sest igas inimeses on peidus üks sammas – see on tema tahe, hing ja vaim, mis mitte kunagi alla ei anna, kui inimene ise alla ei anna. Linnapea tõdes, et tõeliselt suuri preemiaid pakub elu siiski üksikutele, kuid ei pidanud sellepärast veel vajalikuks meelt heita.

“Me ei pea kurvastama, et meile ei kingita Nobeli preemiat, et me ei pälvi suuri aurahasid. Elus teevad hoopis suuremat rõõmu sageli väiksemad kingitused ja hetked. Need on hetked, mil keegi ütleb meile hea sõna, surub soojalt meie kätt ja soovib neid häid soove, mida me elult ise ootame,” lausus linnapea.

Tema sõnul võivad auhinnad ja kingitused olla ka väga praktilised asjad, nagu näiteks kuum supp ühel talvisel õhtupoolikul, külm õlu palaval suvepäeval koos sõpradega või andeksandmine kelleltki, kellelt seda pole enam oodatud, või hoopis praktiline abi elu keerulisematel hetkedel.

“Ühiskonnas on praegu selline aeg, kus meil on vaja meelerahu. Selleks, et meelerahu saada, on vaja asjade üle põhjalikult järele mõelda. Meil on vaja mõelda rikkuse, õigluse, headuse ja isegi valikuvabaduse üle. Uus, kapitalistlik rabelemine ei anna meile selleks eriti aega. Olen kindel, et ei anna ka tulevikus, sest meid seovad kohustused, lepingud, liisingud. Meid sunnivad tagant ihad ja unistused,” sõnas linnapea.

Ta lootis, et isiklikuks taaspositsioneerimiseks ja meelerahu leidmiseks jääb inimestel detsembrikuu jooksul või vähemasti jõulude ajal aega. “Eesti inimest tundes pean ma tõdema, et üks järeldus, milleni mõtlemise tulemusena jõutakse, on see, et siin elus tuleb edasi rabeleda, seisma ei saa jääda,” ütles Tiidus. “Me oleme palju võidelnud, osa neist võitlustest on lõppenud kaotusega, osa võitlusi kestab edasi, sest tahame võita. Milliseid võitlusi tahame jätkata, selle üle peab otsustama meie enda tarkus,” lisas ta.

Linnapea Urve Tiidus tunnustas oma kõnes oma meeskonda, kolleege ja linnavolikogu, kes koostöötahte ja
-vaimuga on kinkinud Kuressaarele rahuliku, töise ja edasiviiva aasta. Vahetult enne jõulukuusel tulede süütamist kinnitas linnapea kuusele valge jõuluingli, mille andis talle Villu Veski Kuressaare Kultuurivarast. Veski sõnul pidavat ingel sümboliseerima osadust selles, et tahame olla detsembris paremad kui iga päev oleme.

Laurentiuse kiriku õpetaja Anti Toplaan mainis, et iidsest laanest jõulupuu Kuressaarde toomine tekitas nii temas kui ka teistes linlastes pühade ja ärevuse tunde. Linna kaunistavate tulede eesmärk ei ole tema sõnul mitte ainult jõulusid oodata ja teiste elu rõõmsamaks teha, vaid ka jagada valgust ja rõõmu, mis on elust enesest.

“Ärgem siis lükakem tagasi neid pakkumisi, kui mõni puu otsekui kutsuvalt ootab, et teda samuti kaunistataks nagu seda jõulupuud,” ütles Toplaan.
 
  Ahto Jakson Meie Maa 05-12-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Dets 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3412 Veebimajutus: www.eq.ee