Reede, 2. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Luidja laulukoor 10 aastat vana  
  “Keegi pole üksik laev..,” kõlas pühapäeval hubases ja kaunis Luidja puhkekeskuse saalis. Kuulajaid ja õnnitlejaid oli tulnud lähedalt ja kaugelt. Õnnitlesid vallavalitsuse liikmed ja MTÜ Luidja Kodukant juhid.

Vallavanem Jaanus Valgul oli hea ja uhke öelda, et Kõrgessaares, rahvaarvult väikseimas vallas Hiiumaal, on tervelt kaks koori! Häid sõnu ütlesid ja kitarri saatel laulsid kaksikõed Maimu Kallas ja Taimi Mark. Peol olid ka Eha ja Heino Koidu lapsed Kaja ja Agu. Kohal oli Lauka segakoor oma kauaaegse dirigendi Aili Soobiga.

Lauka koori lauljatega on Luidja laulukoor koos esinenud nii vallas, maakonnas kui ka kirikus korraldatud ühislaulmistel. Mitmed Luidja laulukoori lauljad on varem Lauka kooris laulmas käinud; Ilse ja Alfred Sülla enam kui kolmekümmend aastat. Kaugelt tullakse Luidjalegi laulma, küll Kõpust, küll Kõrgessaarest. Ja seda mitte ainult laulmise pärast. Meeldiv seltskond, mõttekaaslased, sõbrad, kõike võib kooriliikmete seast leida.

“Tuleme jälle”, laulis pühapäeval kümneaastaseks saanud Luidja laulukoor. On ju varemgi jälle kokku tuldud, et laulda. Siinkandis lauldi juba enne ja pärast suurt sõda. Lauldi siis, kui loomad kolhoosilautadesse tiriti ja siis, kui majapidamised peredest tühjaks viidi. Need, kes jäid, olid noored, armastasid laulu. Ju aitas laulmine muredestki üle saada.

Aegu on igasugused. Oli ka aeg, mil laulmine soiku jäi. Kui siis kauaaegne lauluõpetaja ja isetegevusjuht Eha Koit kord sõna lendu lasi, tulid inimesed taas. Ja lauluelu Luidjal sai uue alguse. Nüüdseks on koori algusest kümme aastat mööda läinud. Eha koos oma Heinoga puhkab Reigi surnuaial, aga laulud ei jää laulmata. Lauldakse ka nende mälestuseks. Lauldakse noore dirigendi Aave Kargu juhatusel.

Ja repertuaar muudkui kasvab. Kirikulaulud, isamaalised, naljakad ja tõsised, noorust ja armastust meenutavad, laulud hingele ja südamele. Ja kuigi kooriliikmete keskmine vanus on ammu leerist läbi, kuigi ollakse juba vanavanemadki, kuigi juuksed läigivad hõbedaselt, ei ole odraokas kurku karanud ja lauldatahtmine mööda läinud.

Noori lauljaid on raske leida, ometi ei kaotata lootust, et kord nad tulevad. Ei saa ju laululeegil kustuda lasta, sest “Lauldes me astsime õue,/ lauldes me lahkume ka...”, laulab kümneaastane Luidja laulukoor.
 
  KATRIN METSAND Hiiu Leht 14-11-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Nov 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Viivia, Vivian, Viiva, Viive, Viivi, Viivika, Veevi 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3673 Veebimajutus: www.eq.ee