Pühapäev, 28. november Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Täna kell 10:40
Temperatuur: -2.2°C
Õhurõhk: 750.8 mmHg
Õhuniiskus: 98 %
Tuule kiirus: 4.5 m/s
Vaata täpsemalt >
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Maavanem tunnustas aasta tegijaid (2)  
  Teisipäevasel maavanema vastuvõtul Kuressaare kultuurikeskuses tunnustati aasta õpetajat, õppijat, koolitajat, koolitussõbralikumat organisatsiooni ja omavalitsust.

Tänavuse maakondliku täiskasvanud õppija nädala (TÕN) projektijuht, koolituskeskuse Osilia juhataja Maie Meius kinnitas, et TÕN-i taolist ettevõtmist on vaja. “Eelkõige selleks, et teadvustada, tutvustada õppimisvõimalusi, sest meie vananevas ühiskonnas on elukestev ja kvaliteetne õpe väga oluline,” ütles Meius.

Elukestev õppimine üha populaarsem

Meiuse sõnul leidub paratamatult neid, kes elukestvast õppimisest huvitatud ei ole. “Teisalt aga – need, kes kord on hakanud õppima, tahavad seda ikka ja jälle,” lausus ta, “ja õppima ei pea ju ainult koolitustel, vaid erinevates vormides, üksteist rikastades.”

Teisipäeval kultuurikeskuses täiskasvanuõppe kvaliteedist kui andragoogilisest probleemist rääkinud emeriitprofessor Ülo Vooglaiu hinnangul on õppimine täiskasvanute seas aasta-aastalt populaarsemaks muutunud.

“Kui kümme aastat tagasi täiskasvanud õppija nädalat esimest korda korraldasime, oli elukestva õppe mõistegi üsna ähmane,” ütles Vooglaid. “Paljud ei kujutanud ettegi, et täiskasvanud inimene peaks kogu elu õppima. Nüüd, viimase kahe-kolme aasta jooksul on toimunud murranguline nihe – neid inimesi, kes ei saa aru, et pidevalt peab end täiendama, on jäänud järsult vähemaks.”

Vooglaid leiab, et inimene peaks õppima nii kaua, kuniks tal elupäevi antud. “Kogu aeg peab püüdma olla tasemel, sest aeg muutub, kõik täiustub. Kes ennast pidevalt ei täienda, jääb ajale jalgu,” tõdes emeriitprofessor. “Ka tööandjad on muutunud nõudlikumaks. Selliseid ametikohti on jäänud üsna väheks, kuhu arvutitundmiseta võidakse tööle võtta. Isegi laotööline peab arvutit tundma, et laost midagi üles leida.”

Aasta koolitaja armastab õppida

Aasta koolitajaks nimetatud Kaja Juulikule tuli tiitel rõõmsa üllatusena. “Ise arvan, et olen koolitajaks saamise poole alles teel,” märkis naine, kes on teinud küla arengukava koolitusi, innustanud külaelanikke õppima. “Olen kirjutanud projekti kohaliku omaalgatuse programmile ja ootan rahastamist, et Lümanda valla inimesed saaksid õppida,” rääkis Juulik.

Juulik usub, et külainimene on valmis õppima. Aasta koolitaja kinnitas, et õpib ise pidevalt ja meelsasti. Näiteks osaleb ta ettevõtjate koolitusel, mida Lümanda vallas korraldab Saaremaa Õppekeskus. “Kui on suur pere, peab ema õppimise suhtes eeskujuks olema ka oma lastele ja ise pidevalt arenema,” lausus Kaja Juulik.
 
  Monika Puutsa Meie Maa 20-10-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Okt 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Laima, Raima, Niina 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2134 Veebimajutus: www.eq.ee