Kolmapäev, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Täna kell 02:20
Temperatuur: 4.3°C
Õhurõhk: 767.2 mmHg
Õhuniiskus: 95 %
Tuule kiirus: 2 m/s
Vaata täpsemalt >
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Peks koolimajas õpetajate päeval (77)  
  Kolm purjus noormeest laamendasid reedel õpetajate päeval Saaremaa ühisgümnaasiumis ja tungisid kallale neid korrale kutsunud gümnaasiumiklassi õpilasele.

Kooli direktori Viljar Aro sõnul ta päris sellist asja, et võõrad tulevad kooli sisse ja kedagi löövad, ei mäletagi aastakümnete jooksul. Kolm purjus noormeest läksid gümnaasiumiklassi ja tungisid ühele õpilasele kallale. Üks lõi teda kotiga, teine rusikaga näkku.

Õpetajaid polnud

“Esmaabi vaja ei olnud,” ütles Aro. Vahejuhtumi ajal õpetajaid koolis polnud, sest nad tähistasid mujal õpetajate päeva. Nagu õpetajate päeval tavaks, asendasid pedagooge lõpuklasside abituriendid. Õpetajad jõudsid majja tund aega pärast juhtunut. Praeguseks ei ole täpselt selge, kust ja kuidas võõrad koolimajja pääsesid. “Ilmselt ei paistnud nad oma käitumisega turvamehele silma. Koolis on üle 800 lapse. Suuri poisse on abiturientide seas küll, “ arvas Aro.

Tundus naljana

Pealegi on koolil viis ust, mille kaudu hoonesse pääseb. Need peavad olema tuleohutuse tõttu avatud. Kuna abiturient palus koolimajja sisenenud kolmel noormehel lahkuda, võis direktori hinnangul löömise puhul olla tegemist kättemaksuga.

Kooli direktori arusaamise järgi toimunust turvamehele ikkagi teatati. “Tuleb välja, et keegi oli käinud rääkimas turvamehele, tema juures oli ka remondimees. Kuid neile tundus, et tehti nalja ja vaatama ei mindud. Kui midagi öeldakse, ei tasuks nii arvata, peab ikka igaks juhuks vaatama minema,” manitses Aro.

Mis hetkel turvamehele juhtunust teatati, ta öelda ei osanud. “Täpselt ma ei tea, kas sel ajal, kui mehed olid koolis või hetk pärast löömist,” lausus ta.

Turvafirma Securitas Kuressaare esinduse juht Ahti Kuusk ütles, et turvamees rääkis töömehega paar sõna juttu, kui mööduvad õpilased lõõpisid ja talle midagi rääkisid.

“Neile tundus, et õpilased teevad nalja. Kui oleks öeldud näiteks, et kolmandal korrusel kakeldakse, minge kähku sinna, oleks asi olnud konkreetne,” lausus Kuusk.

Tema sõnul läks turvamees vaatamata sellele vaatama, mis toimub, kuid selleks ajaks oli kõik läbi juba.

“Turvatöötaja tegi oma töö ära nii nagu pidi. Isikud on teada,” ütles Kuusk. Kooli sissepääsemise kohta arvas Kuusk, et turvamees võis majas ringkäiku teha. Koolimajas ringi kõndinud kolmeliikmeline kamp peaks olema jäädvustatud turvakaamerate poolt. Salvestisi saab vajadusel kasutada ka politsei.

Politsei uksed suletud

Kooli direktor Viljar Aro kirjutas juhtunu kohta avalduse juba reedel, kuid sai selle jaoskonda üle anda alles eile, mistõttu ei olnud Saaremaa Ühisgümnaasiumis õpetajana töötav politsei pressiesindaja Urmas Kiil intsidendist teadlik.

Ei saanudki olla, sest info jõudis temani päeva jooksul. “Pärnusse helistades öeldi mulle, et avaldusi võetakse vastu ööpäevaringselt. Kui läksin laupäeval politseisse avaldust viima, oli jaoskond suletud,” rääkis Aro.

Saaremaa Ühisgümnaasium on kooli üles pannud 18 turvakaamerat, neist enamik asub majas sees, paar tükki ka väljas. Aro arvates oleks mõned juurde vaja, nagu näiteks tagumiste sissepääsude juurde. Neid ei ole veel pandud, sest remont käib.

“Koolipidude ajal oleme palganud ühe või kaks turvameest juurde. Ilmselt peame järgmisel õpetajate päeval võtma ühe turvamehe lisaks, kes liigub maja peal ringi,” ütles Aro.

“Oleks hea, kui lapsed, kel mobiilid kaasas, saaksid probleemi korral turvamehele helistada,” lisas ta.

Väljavõte saarlane.ee foorumist:

Õpetajate päeval lonkis mööda SÜG-i ringi kamp purjus 20a pätte. Karjusid, tungisid klassidesse, lõid ühte (vähemalt) õpilast ja ähvardasid teisi õpilasi vägivallaga. Mis kasu on paigaldatud turvasüsteemidest ja palgatud turvameestest, kui pätid võivad vabalt meie lapsi terroriseerida, nende elusid ohustada!? Kas varsti on ka diiler koolis oodatud tegija? LV ja SÜG-i juhtkond – mis toimub?
 
  Ahto Jakson Meie Maa 10-10-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Okt 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1858 Veebimajutus: www.eq.ee