Kolmapäev, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Täna kell 02:20
Temperatuur: 4.3°C
Õhurõhk: 767.2 mmHg
Õhuniiskus: 95 %
Tuule kiirus: 2 m/s
Vaata täpsemalt >
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kallaste külas keeb vastuseis puhkekülale  
  Hoolimata vallavalitsuse ja keskkonnateenistuse vastuseisust võttis Muhu vallavolikogu 15. juunil vastu Kallaste küla Korju maaüksuse detailplaneeringu algatamise otsuse, mille tühistamist maavanem nüüd nõuab.

Volikogu algatas 11,4 ha suuruse Korju maaüksuse detailplaneeringu, mille eesmärk on osaliselt Natura alale jääva kinnistu maaüksuse lahustüki jagamine neljaks maaüksuseks, ühele maatükile seitsme puhkemaja ja ühe külalistemaja planeerimine.

Lisaks puhkemajadele kavandatakse planeeringuga vähendada ehituskeeluvööndit välirestorani, kalasuitsuahjude, kalapüügibasseini ja võrkpalliplatsi rajamiseks.

Vallavalitsus soovis planeeringut mitte algatada kuni valla üldplaneeringu valmimiseni. Ka Saaremaa keskkonnateenistus soovitas planeeringut mitte algatada, sest planeeringus kavandatu realiseerimisega kaasneb oluline keskkonnamõju.

Kohtuvõit riigi üle

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna peaspetsialist Kaarel Kasemets ütles, et puhkeküla vastu astusid üles ka naaberkinnistu omanik Rein Vaske ja teised kohalikud elanikud.

Rein Vaske vastuseis aitas Muhu vallavalitsusel saavutada kohtuvõidu ka Piirivalveameti üle, kes soovis Kallaste külla paigutada oma mereseire radaripositsiooni.

Korju maaüksuse detailplaneeringu algatamise otsuse üle järelevalvet teostanud maavanem leidis, et otsuses ei ole esitatud põhjendusi ega kaalutlusi, miks ei arvestatud keskkonnateenistuse vastuseisu ja Kallaste külakoosolekul toodud vastuväiteid.

“Seega möönab Muhu vallavolikogu esimees [Kadri Tüür] oma kirjas Saare maavanemale, et Muhu vallavolikogu 15.06.2006. a. otsus nr. 58 on põhjendamata ning selles ei ole esitatud kaalutlusi, mis olid otsuse vastuvõtmise aluseks,” märgib maavanem Toomas Kasemaa oma järelevalves.

Maavalitsuse ametliku seisukoha järgi ei pidanud vallavolikogu kaalutlema mitte üksnes planeeringu algatamise vajadust, vaid ka kavandatava planeeringu sisu üle. Kuna detailplaneeringuga kavandatakse vähendada ehituskeeluvööndi ulatust, pidanuks volikogu kaaluma, kas selline planeeringu eesmärk on kooskõlas avalike huvidega (looduskaitse) ja valla piirkonna arengu eesmärkidega.

Õigusaktid vildakad

Maavanem leidis, et ka teine Korju maaüksust puudutav õigusakt on vildakas. Nimelt võttis Muhu vallavalitsus kuu aega tagasi vastu korralduse “Kallaste küla Korju maaüksuse detailplaneeringu koostamise lähteülesande kinnitamine ja keskkonnamõju strateegilise hindamise algatamine”.

Koostamise korraldajaks määras vallavalitsus detailplaneeringu algatamise taotleja Henno Liik. Maavanem märgib oma järelevalveaktis, et eraõiguslik isik ei tohi olla detailplaneeringu koostamise tellija looduskaitse ja muinsuskaitse alla võetud maa-aladel ega juhul, kui detailplaneeringu koostamine ei toimu vastavuses kehtestatud üldplaneeringuga.

“Algatatud detailplaneeringu koostamise korraldamine kuulub Muhu vallavalitsuse pädevusse ja selle üleandmine teisele isikule on vastuolus planeerimisseaduses sätestatuga ega ole seetõttu võimalik,” leiab maavalitsus.
 
  Andres Sepp Meie Maa 10-10-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Okt 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Päevapakkumised
Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1341 Veebimajutus: www.eq.ee