Neljapäev, 1. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Muinsuskaitse ja linnuvaatlejad küsivad piirivalvehooneid endale  
  MTÜ Saaremaa Muinsuskaitseselts ja Saaremaa linnuklubi taotlevad siseministeeriumilt enda kasutusse praegu Sääres piirivalve valduses olevat kolme hoonet, et saada nende kordategemise projektiks fondidest raha.

Praegu kasutab muinsuskaitseselts ühte ja linnuklubi kahte endist ohvitseride elamut suulise kokkuleppe alusel. “Kaks aastat oleme hoones piirivalve armust sees olnud, kuid seaduslikku alust, meil selleks pole. Kui suurema projekti jaoks raha taotleda, küsitakse kohe paberit hoone omandiõiguse kohta,” põhjendas MTÜ Saaremaa Muinsuskaitseseltsi juhatuse esimees Tõnu Veldre.

Muinsuskaitseselts soovib ajalootuppa panna stendid, väärtuslikumad asjad klaasi alla paigutada ning valgustuse sisse seada. Maja teise, veel kasutamata poolde plaanib Veldre sisse seada Sõrve huvitava looduse väljapanekud. “Ühe unistusena tahan sinna panna kormorani pesa, et inimesed näeksid, kui aktiivse linnuga tegemist. Nende pesad on maast meetri kõrgused,” rääkis Veldre.

Siseminister uuris asja

Saaremaa linnuklubi esindaja Mati Martinson ütles, et Sääres viimati käinud Läänemaa linnuklubi liikmed pidid öö veetma eksponaatide keskel suisa vana mürsuotsa peal.

Pühapäeval Sääre piirivalvekordonit külastanud siseminister Kalle Laaneti sõnul käis ta kordonis, et saada ülevaade, millised on taotlejate eesmärgid ja mida nad soovivad teha.

“Kuna tegemist on riigi objektidega, siis saab neid võõrandada ainult enampakkumise korras juhul, kui mõni teine riigi asutus või kohalik omavalitsus ei taha neid kasutada oma tööülesannete täitmiseks,” ütles Laanet.

Siseministri sõnul on teiseks võimaluseks tõesti anda hooned tasuta kasutusse, kuid juhul, kui neid kasutatakse ühiskonna huvides. “On küll antud varasid üle heas tahtes teha ühiskonnale kasulikke ettevõtmisi, kuid pärast selgub, et tegemist on isikliku omakasuga,” selgitas minister.

Ainus kordon linna

Tulevikus jääb Lääne piirivalvepiirkonda kuus piirivalvekordonit. Saaremaa ainus kordon peaks asuma Kuressaares, ülejäänud kohtadesse jäävad seniste kordonite asemel vajadusel piirivalvepunktid.

Sääre kordonis asuvad praegu piirivalvurid, kes käivad tööl Mõntu sadama piiripunktis. Pärast 3. septembrit, mil lõpeb Mõntu-Ventspilsi laevaliiklus, jääb kordonisse vaid valvur, kes hooldab ja kütab kordoni hooneid. Seda kuni kevadeni, mil laevaliiklus Mõntus jälle käima läheb.

Lääne piirivalvepiirkonna logistika jaoskonna ülem Ahti Laansoo tõstatas küsimuse, kas Sääre kordonit on piirivalvel selle praeguses suuruses enam vaja, sest lagunevate hoonete ülalpidamine on kulukas.

Ta pidas vajalikuks rajada Mõntu sadamasse lisaks passikontrolli ruumidele ka piirivalvuritele elamistingimused, et nad ei peaks sadamasse saabuvate ja sealt lahkuvate laevade pärast iga päev Kuressaarest Mõntusse ning tagasi linna sõitma. “Piisab teenistuspaigast, kus piirivalvuritel oleks võimalus süüa ja magada ning väike varjualune kaatri ja auto jaoks,” ütles Laansoo.

Siseminister Kalle Laaneti sõnul tuleb Mõntu sadamasse loodava piirivalve teenistuspunkti loomine otsustada lähemal ajal, hiljemalt järgmisel aastal. Merepääste vajaduse peaks edaspidi rahuldama kopter. Viimane Eestile ehitatav uus helikopter valmib novembris, kuid mõni kuu kulub aega selle meeskonna koolitamisele ja sissetöötamisele.

Järgmise kopteri soetamislepingu kavatseb siseministeerium Laaneti sõnul sõlmida selle aasta lõpus. “Loogiline oleks, et Eestis resideeruvatest kolmest kopterist üks asuks saartel,” ütles Laanet.
 
  Ahto Jakson Meie Maa 23-08-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Aug 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Sirle, Sirli, Sireli, Sirelin 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4081 Veebimajutus: www.eq.ee