Reede, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kärla vallavalitsus astus tagasi (61)  
  Kärla vallavanem Meelis Sepa ja volikogu koalitsiooni tegevust taunivad kolm vallavalitsuse liiget astusid tagasi. Kuna abivallavanem Enno Pildre, finantsnõunik Eha Lapa ja maanõunik Kersti Etverk esitasid eile avalduse enda taandamiseks, on valitsusse tänase seisuga jäänud vaid vallavanem Meelis Sepp.

“Näeme, et vallavalitsusel sellisel kujul ei ole mõtet, kuna asjade otsustamisel meiega ei arvestata – astutakse lihtsalt üle,” ütles Kersti Etverk. “Kui ütleme vallavanemale, et arutame mingit teemat järgmisel vallavalitsuse istungil uuesti, siis hiljem selgub, et tema on juba meiega uuesti asja arutamata mingi lepingu ära sõlminud.”

“Ta peaks asjade suhtes ikka teistega kokku leppima ja nõu küsima, aga tema teeb ikka nii, nagu tema tahab,” lisas Eha Lapa.

“Astusin tagasi, sest volikogu koalitsiooni poliitika valla elu suhtes ei lähe minu nägemusega kokku,” põhjendas oma tagasiastumist abivallavanem Enno Pildre. “Kuna eilsel volikogu istungil kiitis koalitsioon vallavanema tegevuse heaks, leidsin, et selles vallavalitsuses ma jätkata ei saa.”

Vallavanem otsib uut meeskonda

“See, kas ta astub tagasi või mitte, on iga inimese vaba otsus,” kommenteeris ülejäänud vallavalitsuse tagasiastumist vallavanem Meelis Sepp. “Mina ei saa neid käskida ega keelata. Kui nad leidsid, et nad ei taha volikogu koalitsiooniga koostööd teha – see on nende vaba otsus. Eks mul tuleb uus meeskond leida.”

Küsimusele, kas kandidaadid on juba välja vaadatud, vastas Sepp: “Põhimõtteliselt juba eeltöö käib, jah.”

End taandanud vallavalitsuse liikmed kinnitavad, et vaatamata nende tagasiastumisele ei muutu valitsuse töös vallarahva jaoks midagi. “Jääme ju ametnikena vallavalitsuse juurde oma erialale edasi,” lausus Kersti Etverk.

Automaadi eest pangale 3540 krooni kuus

“Mul oli kahju ära tulla, aga mis parata, kui otsuste tegemisel ei võeta arvesse vallavalitsuse vastuväiteid ja tehakse ikkagi,” tõdes Enno Pildre. Nende “tegudena” nimetas Pildre, näiteks, vallale panga vahetusega rahalise kahju tekitamist ning pangaautomaadi ülespanekut Kärla aleviku poe juurde, vallavalitsusega nõu pidamata.

“Ega meil pole automaadi vastu midagi,” ütles Pildre, “selle asemel aga, et maksta mingitele rootsi pankuritele kuus 3500 krooni valla raha, võiks selle oma vaesematele inimestele anda. Ma saaks veel aru, kui automaadi eest tuleks maksta kolmsada-viissada krooni.”

“Vallavanem käis pangaautomaadi asjus minu juures ja ütles, et see läheb maksma kuskil 3500 krooni,” rääkis Eha Lapa. “Mina ütlesin, et ei luba enne seda lepingut sõlmida, kui teised vallavalitsuse liikmed on sellega nõus. Siis ühel päeval vaatan – automaat on ikkagi üles pandud. See võiks ju olla, aga miks me peame siis maksma, kui teised vallad ei maksa? Vallavanem ütles: volikogu enamus otsustas, aga volikogu ei ole seda ju otsustanud.”

“See otsus pangaautomaat siiski üles panna ei ole minu, Meelis Sepa, vaid koalitsiooni otsus meie inimeste paremaks teenindamiseks vallas,” ütles pangaautomaadi ülespaneku otsuse kohta vallavanem Meelis Sepp.

Kärla vallavolikogu eilsel istungil andis Meelis Seppa ebakompetentsuses süüdistav volikogu opositsioon üle umbusalduse algatamise avalduse Sepa ametist tagandamiseks.
 
  Monika Puutsa Meie Maa 11-08-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Aug 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3580 Veebimajutus: www.eq.ee