Reede, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kuressaares algab kõnniteede remont (6)  
  Kuressaares alustatakse neil päevil kõnniteede remondiga. Linn soovib korda teha 27 kõnniteelõiku.

Kõnniteede remondiga tehakse algust Torni tänaval Garnisoni ja Komandandi tänavate vahelisel lõigul. Kuressaare abilinnapea Kalle Koovi sõnul uuendatakse ühtlasi Torni tänaval valgustus Komandandi tänavast Rohu tänavani. “Rohu tänava lasteaia esine kõnnitee asfalteeritakse uuesti, et vanemad ei peaks oma lapsi vihmaste ilmade korral lasteaeda viima läbi veeloikude ja poriaukude,” ütles Koov. “Vesi peab kõnniteelt ära valguma teerentslisse, mitte aga jääma kõnnitee kivi taha pidama,” lisas ta.

Tänavu kavatseb linn remontida ka Saaremaa Ühisgümnaasiumi ümbruse, et lapsed saaksid Smuuli tänavat ohutult ülekäigurajal ületades kohe kõnniteele, mis viib kooliukseni. Samuti tehakse korda Rehe tänava ja Kingu tänava kõnnitee ning SÜGi staadioni taguse Smuuli tänava kõnnitee, kuhu pannakse ka uus valgustus. “Kui juba teha, siis kõik korraga. Ei ole mõtet jupitada, siis ei tule sest midagi välja,“ ütles Koov.

Tähtajad sõltuvad firmade võimalustest

Kuressaare linnavaranõuniku Margo Sooääre sõnul on nõustusid praeguse seisuga töid teostama neli firmat: Kelom OÜ, Klotoid OÜ, Asfako OÜ ja Siemens AS. Läbirääkimised nendega veel käivad. Linnavalitsus tegi kõnniteede remondiks riigihanke mais ja kutsed saadeti viiele Kuressaare ehitusfirmale. “Saime ainult ühe pakkumise, sest ehitusfirmadel on palju tööd,” selgitas Sooäär. “Praegu on tegelikult see aeg, mil hakatakse otsi alles kokku sõlmima,” ütles ta.

Torni ja Rohu tänavate kõnniteede remondi valmimise tähtaeg on 22. august. Ülejäänud tänavate puhul selguvad tähtajad hiljem. “Kõik sõltub sellest, millised on ehitajate võimalused,” ütles Sooäär. Kõnniteed vajavad veel remontimist Pikal, Lasteiaia, Kiriku, Vallimaa, Tolli, Raja, Kaevu, Allee, Kitsal tänaval ja mujalgi. Kokku on linnas 27 lagunenud kõnnitee lõiku. Linnavalitsuse eelarves on tänavu kõnniteede remondiks ette nähtud 700 000 krooni.

Tänavad vajavad pidevat pindamist

Saarte Teedevalitsus teostab Kuressaares kümnekonna linnatänava sõidutee pindamist. Pindamisega kinni mittejääv killustik eemaldatakse teelt. Sooääre sõnul peab killustik teel olema vähemalt seitse päeva enne, kui sellest üleliigne eemaldatakse. Koovi sõnul on igal juhul vaja pindamist teha suure killustikufraktsiooniga, et tagada teede pikem püsivus, sest teede kasutamise intensiivsus on suur. “Naelkummid söövad killustiku lahti, rääkimata siis asfaldi söömisest,” ütles Koov. Abilinnapea sõnul kasutatakse teede pindamiseks killustikku, kuna seda on võimalik kõige väiksemate kulutustega taastada. “Meie intensiivsusega linna tänavaid tuleks iga kolme-nelja aasta tagant täismahus pinnata, sest see vähendab oluliselt vee tungimise võimalust pragudesse,” ütles Koov.

Allee ja Uus-Roomassaare tänava katted on neli aastat tagasi tehtud. “Neil sõida või rulluiskudega, kuid see ei ole ratsionaalne, sest tee kulub,” lausus abilinnapea. “Kui teed ei pinnata, on sellest paari aasta pärast järgi augusäbruline tänavakate. Koovi hinnangul arvates on viimane aeg hakata pindama neli aastat tagasi tehtud uue asfaltkattega tänavaid.
 
  Ahto Jakson Meie Maa 10-08-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Aug 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3368 Veebimajutus: www.eq.ee