Reede, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Siseministeerium jättis isikukoode paljastava süsteemi tööle  
 
   
Siseministeerium jättis täitmata lubaduse lõpetada isikukoodide lausavaldamine AS-i Sertifitseerimiskeskus veebilehel, valmistades selle asemel ette tegevuse seaduslikuks muutva eelnõu.

Riigikogu põhiseaduskomisjon otsustas lähtuvalt õiguskantsler Allar Jõksi kirjast pöörduda 7. märtsil siseminister Kalle Laaneti poole ettepanekuga lõpetada Id-kaardi omanike isikuandmete seadusevastane avalikustamine AS-i Sertifitseerimiskeskus veebilehe otsingukataloogis ldap://ldap.sk.ee.

Siseministeerium lubas päev hiljem, et lõpetab seadusevastase tegevuse. "Siseministeeriumi seisukohad ühtivad õiguskantsleri omadega, märkides, et isikute põhiõiguste kaitse on kõikidest argumentidest kaalukam," ütles toona ETV24-le siseministeeriumi õigusosakonna juhataja Rain Sannik.

Siseminister Kalle Laanet teatas üsna pea ka põhiseaduskomisjonile ja õiguskantslerile, et ministeerium otsib erinevaid lahendusi, mis võimaldaksid otsingusüsteemi täiustada selliselt, et oleks võimalik sooritada päring sertifikaadi kehtivuse kontrolliks ja samal ajal ei pääseks ligi teiste isikute andmetele.

Laaneti toonaste sõnade kohaselt oli vaja muuta ka siseministeeriumi ja AS-i Sertifitseerimiskeskus vahel sõlmitud lepingut selliselt, et oleks tagatud isikuandmete kaitse ja kolmandate isikute õigused. Kodakondsus- ja migratsiooniamet pidi ministri korralduse kohaselt muudetud lepingu ette valmistama 17. juuliks.

Tegelikult lepingut muutma ei asutud, vaid ministeeriumi õigusosakond valmistas kiiresti ette isikuttõendavate dokumentide seaduse muudatuse, mis vastupidiselt lubatule muutis kõigi ID-kaardi omanike isikukoodide avaldamise seaduslikuks.

Riigikogu võttiski juba 7. juunil seadusemuudatuse vastu ning see jõustub 28. augustil. Uue seadusesätte kohaselt on Id-kaardi "digitaalselt tuvastamist võimaldav sertifikaat ja digitaalallkirja võimaldav sertifikaat seotud isikutunnistuse kasutaja isikuandmetega ja avalikult kontrollitavad isikukoodi kaudu".

"Seega puudub ka vajadus siseministeeriumi ja AS-ga Sertifitseerimiskeskuse vahel sõlmitud lepingu muutmiseks," teatas sel nädalal ETV24-le siseministeeriumi õigusteenindusbüroo juhataja Kertu Tõnnemaa.
 
  06-08-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Aug 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2857 Veebimajutus: www.eq.ee