Kolmapäev, 27. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Noortelaager Tehumardi mändide all  
  25.-27.juulini toimus Saaremaa kodutütarde ja noorkotkaste traditsiooniline suvelaager Tehumardil, mida seekord peeti koos Kuressaare Noorte Huvikeskusega. Sealse noorsootöötaja Maret Martinsoni sõnul tuli noortekeskuse ja kaitseliidu ühistegevuse idee juba hilistalvel. Koos Kaitseliidu Saaremaa maleva noortejuht-instruktori Heimar Põlluga saigi plaan peetud ning ühislaager sai teoks Tehumardi mändide all.

Kui teisipäeva ennelõunal esimesed osalejad saabusid, oli kõik alles vaikne ja palavad päikesekiired küpsetasid tühja väljakut. Majaesisel platsil askeldasid vaid mõned kaitseliidu noormehed, et sättida telgialune sööklaks. Peagi saabusid üksteise järel väiksemad ja suuremad bussid ning lõunaks oli mändidealune tihedalt telke täis. Avarivistusel võeti ligi 200 laagrilise ees kodutütarde ja noorkotkaste ridadesse vastu uued liikmed. Esimesel õhtupoolikul käisid noormehed laagrivanema Andres Kolgaga metsaalust koristamas, neiud tegid aga noortekeskuse juhendamisel ettevalmistusi esinemiseks. Õhtul saigi nautida kodutütarde ja noorkotkaste Maidi Tilga juhendamisel tehtud võimlemiskava Orissaare neidude ja Kahtla noormeeste esituses, millega osaleti juuni lõpus Tallinnas Kalevi mängudel. Järgmisena esitasid erinevad trupid tänapäevased etüüdid „Kalevipojast“, nägi naljandit, tantsu ja aja peale toimuvat näitetükki. Õhtu lõpetas karaoke. Aktiivsete noormeeste ettevõtmisel tõi ööhäire poole kolme paiku platsile 155 unist noort, kes numbrite järjest lugemisel siiski kordagi ei eksinud.

Kolmapäeva sisustasid seiklusmängud, mille sättisid valmis noortekeskuse töötajad. Gerda Kruuser juhendas suure puusirkli liigutamise abil tennisepallide korjamist, Ly Vanem jälgis jõe ületamist võlukübaraga, Marjana Luist pakkus omapärast jalgpallimängu, Anne Nelis oli toeks meeskondlikul palksuusatamisel ning Maret Martinson turvas ämblikuvõrgu läbimist. Veel ületasid meeskonnad ühisjõu abil soo, veeretasid läbi torustiku väikseid palle, lahendasid ristsõnu, vestsid muinasjuttu ja joonistasid plakateid. Pärastlõunal oli võimalik tutvuda kaitseliidu relvadega. Õhtuhämaruses toimus Saaremaa noorkotkaste malevapealiku Andres Kolga juhendamisel kauaoodatud luuremäng.

Neljapäeva hommikupooliku sisustasid Ursula Jakobsoni eestvedamisel ja tublide juhendajate abistamisel vigurmängud, millele panid õla alla noortejuhid-instruktorid Ingrid Paiste ja Maritana Kala.

Loomulikult ei puudunud ühestki päevast ujumised meres ja karjääris. Turvalisuse laagriplatsil tagas ööpäevaringne patrull ja väravavalve, mille moodustasid laagrilised ning kelle seljataguse kindlustasid Venno ja Adam Tamjärv.

Lõpurivistusel kuulusid tänusõnad kõikidele lastele, köögipersonalile, juhendajatele ja abilistele.

Kolm päikesepaistelist päeva möödusid kiiresti. Töö käigus tekkis palju toredaid mõtteid, mis järgnevates laagrites kindlasti rakendust leiavad. Suur tänu kõikidele fantastilistele lastele, nende võrratutele juhendajatele ja kõikidele abilistele!
 
  Raili Nõgu, laagri komandant Meie Maa 01-08-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Aug 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Elo, Loone, Õrne 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2569 Veebimajutus: www.eq.ee