Neljapäev, 21. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  President kinkis Panga külale lipu (4)  
  Reede keskpäeval andis Eesti Vabariigi president Arnold Rüütel Panga küla külavanemale Maie Kauberile üle heraldik Priit Herodese kujundatud trikoloori.

President mainis, et Panga küla märgiti kirjalikes allikates esmakordselt 1554. aastal.

“Tegelikult elati siinkandis juba muinasajal. Siia kogunesid saarlased ohvrite toomiseks enne sõjaretkele minekut. Nüüd on siia teisele kaldale ehitatud sadam hea tahtega inimeste jaoks. Me oleme turistide vastu külalislahked, näidates neile kaunist Saaremaad,” märkis vabariigi president oma kõnes.

Arnold Rüütel jagas tunnustust inimestele, kes on osanud elada nii karmides looduslikes tingimustes. “Ma arvan, et peamiseks on siin olnud inimeste üksteist toetav suhtumine. Enne suurt sõda oli just külakogukond see, kes suutis hoida inimestes ühtekuulumistunnet,” toonitas president, tuues näiteid oma kodukülastki.

Samas märkis riigijuht kahetsusega külaelanike arvu kahanemist. “Kui enne sõda elas selles külas 250 inimese ringis, siis nüüd ainult 40 - 50. Sellele vaatama räägib see siiski teie küla elujõust läbi aegade. Sümboliseerigu külalipp teie tugevat elutahet, mida on jätkunud nii paljudeks aastateks ja jätkugu seda ka edaspidiseks!” soovis president Rüütel.

Heraldik Priit Herodes luges ette lipu tunnistuse: “Küdema lahel, Võidupühal, 23. juunil 2006 toimunud Eesti esimese mereparaadi mälestuseks kingib Vabariigi president Arnold Rüütel Saaremaa Mustjala valla Panga külale piduliku vapilipu.

Vapilipu sinisel valge vardapoolse küljega kaldal oli kaks kuldkollast vastava standardilist lestakala. Vapi valge lipukülg tähistab pankrannikut, sinine väli sümboliseerib meenutust. Lest on panklaste armastatuim kala ja küla sümbol. Lippu ümbritsevad kuldsed narmad. Panga küla vapi ja lipu kavandas kingitusena külale kümme aastat tagasi Priit Herodes.”

Herodese arvates peaks küla lipust saama Panga rahvast ühendav edasiviiv sümbol.

Külavanem Maie Kauber tänas kõiki kokkutulnuid, öeldes, et küla jaoks on see suurpäev. “Me oleme jõukas rahvas. Meil on oma raha. See on eurost veel tugevam. Meil on oma pank. Sellega pole karta, et see uperkuuti läheb või midagi pankrotti tuleb. Variseb küll vähe, aga pole hullu. Tooge kõik oma rahad meie panka!

Meil on küla vapp ja nüüd on meil küla lipp ka. See pole veel kõik. Meil on Priit ja mitte lihtsalt Priit. Meil on Herodes, Priit. Tänu temale me nii jõukad olemegi.

Veel on ühed tänusõnad, et taevaisale pole meid meie suurpäeval ära unustanud! Ta on ka meid meeles pidanud,” lausus külavanem Maie Kauber vihmaplagina saatel.

Panga panga arendaja Alver Sagur andis sümboolsed õllekapad üle Priit Herodesele ja Vabariigi presidendile Arnold Rüütlile. Külavanem kinkis presidendiproule Ingrid Rüütlile rukkilillekimbu koos pisikese meenega.

Mustjala vallavanem Hildegard Truu tundis heameelt viimastel aastatel toimunud sündmuste üle, lugedes ette valla arengus toimunu.

Lipu pühitsesid kirikuõpetajad Renee Reinsoo ja Innokenti Hiet.

Pärast pidulikku tseremooniat pakkus Alvert Saguri firma külaelanikele maitsvat suupoolist ja keelekastet.

Külaelu sündmuse tunnistajaiks olid ka ristluslaevaga Lili Marleen Saaremaad külastavad mitu bussitäit saksa turiste.

Säilinud on ka Panga küla ennesõjaaegne lipp. Selle andis külale pärast Eesti taasiseseisvumist üle praegune kuressaarlane Herman Auväärt, kes eile 84-aastasena pidulikku sündmust vaatama tuli.
 
  Aare Laine Meie Maa 29-07-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Lembitu, Lembit, Lembo, Lemmo, Lemmik, Lemmert 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2789 Veebimajutus: www.eq.ee