Reede, 24. märts Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kultuurivara hakkab juhtima tuntud muusik Villu Veski (9)  
  Kuressaare Kultuurivara hakkab alates augusti keskpaigast juhtima tuntud muusikategelane ja Juu Jääb muusikafestivali peakorraldaja Villu Veski, kes plaanib Kuressaare kultuurielu kohalikele lähemale tuua ning kasutada selle elavdamiseks oma ohtraid rahvusvahelisi kontakte.

10-aastat Juu Jääbi korraldanud ja paljudes rahvusvahelistes projektides osalenud Veski ütles, et kavatseb uues ametis aastatega kogutud kontakte kindlasti kasutada. “Siiani polegi saanud neid õieti rakendada,” leidis Veski.

Tema sõnul on kõigil väikelinnadel oht muutuda provintsilinnaks ning tema eesmärgiks on selle juhtumist Kuressaare puhul igal juhul vältida. “Et ühel hetkel ei märkaks, et Kuressaare on välja arvatud sellistest in-kohtadest,” ütles Veski, kelle sõnul on Kuressaare kultuurielu juba praegu teiste Eesti väikelinnadega võrreldes heas olukorras.

Puudu oma märk

Veski leiab aga, et puudu on ühest suurest üritusest, mis võiks kujuneda Kuressaare märgiks. “Selline, mis puudutaks Kuressaare rahvast, mitte sanatooriumi turiste,” leidis Veski, kes on sellist tendentsi pealiskaudsel vaatlemisel linna juures täheldanud.

“Kui oleks minu teha, siis ei peaks üks selline linn olema ainult turiste teenindav,” ütles Veski. “Tahaksin üles otsida selle linna inimese enda huvi. Et oleks mingi sündmus, mida tema põnevusega ootaks ja kuhu tema põnevusega tahaks ka oma külalisi viia ja kus tal ei oleks piinlik.“

Muutuseks valmis

Muhust pärit Villu Veski ütles, et oli muutuseks oma senises elukorralduses ammu valmis. “Tekkis küsimus, kas ma ei peaks midagi muud oma elus ette võtma, et mitte kapselduda rutiinsesse tegevusse,” ütles Veski, kelle sõnul ei erine Kultuurivara juhtimine väga tema praegusest tegevusest - kontsertide andmisest, plaadistamisest ja muusika kirjutamisest ning Viljandi Kultuuriakadeemias õppejõuna töötamisest.

“Rahvusvahelised ja sisemaalised kultuurialased suhted, see, et midagi üldse toimuks, see, et midagi väärt asja toimuks, sellega ma nii ehk naa tegelen,” rääkis Veski, kelle sõnul on palju suurem muutus oma igapäevase elu ümber korraldamine.

Enne konkreetsemate plaanidega väljatulemist kavatseb Veski end Kuressaare kultuuritegelastega tuttavaks teha ja toimuvaga kurssi viia. “Esimese sammuna külastan Ooperipäevi ja Merepäevi lihtkuulajana, juhuslikult sinna sattunud külalisena, ja teha tähelepanekuid, milline vastukaja nendel eestlastel on” rääkis Veski.

Eilseks ei olnud Veski veel jõudnud oma ametijuhendiga tutvuda, kuna uudisega harjumiseks oli olnud vaid poolteist päeva aega. Veski on enda sõnul arvestanud sellega, et uues ametis on ka palju igapäevast tööd, mis tuleb lihtsalt ära teha, et asjad korras hoida.

Juu Jääb ei sega

Veski sõnul ei hakka Juu Jääbi korraldamine teda uues ametis kindlasti segama, sest ta on seda ka siiani teinud oma põhitöö kõrvalt. Pigem loodab ta, et siiani Tallinna jõududega korraldatud festival pakub kaasalöömise võimalusi ka kohalikele partneritele.

Kuressaare Kultuurivara eelmine juhataja Tiiu Tammoja lahkus 5. juunil omal soovil ametist, põhjendades seda sooviga võtta vastu uusi väljakutseid. Praeguseni juhtis asutust Kultuurivara rahvakultuurijuht Tiiu Villsaar. Villu Veski peaks kavade kohaselt uude ametisse asuma 14. augustil.

Kuressaare Kultuurivara on linna hallatav asutus, mis tegeleb Kuressaare kultuuri- ja kunstieluelu korraldamise ja arendamisega.

---

Villu Veski (44)
Sündinud Muhus
1982-2002 Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli saksofoni- ja improvisatsiooniõpetaja
2002-2006 TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia muusikaosakonna professor
alates 1997 Muhus toimuva pärimusmuusikafestivali Juu Jääb peakorraldaja
alates 1999 Eesti Interpreetide Liidu juhatuse liige
1999. a. tegi muusika 13-osalisele dokumentaalsele teleseriaalile “Around the World in 90 Days”, mida 1999. a. novembrist demonstreeritakse telekanalitel “Discovery Travel Channel”, “BBC/Flextech UK Style” ja “TVF International”.
loonud tunnusmuusikaid reklaamidele
 
  Marjam Vaher Meie Maa 27-07-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Albina, Albi, Albe 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3108 Veebimajutus: www.eq.ee