Pühapäev, 26. märts Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Leedu ja Ukraina tulevad külla  
  Juba kaheksandat korda saavad teoks Kuressaare ooperipäevad. Seekord kostitavad külalisriigid Leedu ja Ukraina saarlasi ka oma rahvakultuuriga.

27. juulil astuvad Kuressaare Kultuurikeskuses oma kultuuriprogrammiga üles leedulased. Näha saab rahvatantse ja humoorikat jalakeerutust, pulma- ja töölaule ning arhailisi laule sutartine‘sid, mida ilmestavad autentsed rahvakombed. Publik näeb tantsijaid puidust jalanõudes, mehi tantsimas karkjalgadel, lamburite trikke ning ka õlgkaabude tulevärki. Kõike seda saadab enam kui 25 algupärasel rahvapillil meisterlikest muusikutest koosnev orkester.

66 aastat tegutsenud Riiklik laulu- ja tantsuansambel Lietuva on kunstiline ühendus, millesse on kaasatud rahvapilliorkester, koor ja tantsijad. Ansambel asutati Vilniuses 1940. aastal. Kollektiivi esimene juht, helilooja Jonas Švedas (1908–1971) seadis eesmärgiks tutvustada leedu rahvalaule ja -tantse ning instrumentaalmuusikat ja tuua esile leedu rahvariiete ilu.

29. juulil toovad kultuurikosti ukrainlased.

Vokaalansambel Vidlunnja on loodud 1989. aastal ja kuulub Eesti Ukraina Kaasmaalaskonda. Ansambli esimeseks juhiks oli Tallinna konservatooriumi vilistlane Svetlana Kolesnik, nüüd Raissa Demtšuk. Praegu kuulub ansamblisse viis lauljat ning pianist ja viiuldaja, repertuaaris on ukraina rahvalaulud ja nüüdisheliloojate teosed, mida esitatakse nii a cappella kui instrumentaalsaatega.

Rahvatantsuansambel Perlõna, mille kunstiline juht on Tetjana Minankova, loodi 1995. aastal eesmärgiga tutvustada Poltaava ümbruse rahvatantsupärandit. Perlõna on mitme rahvusvahelise festivali laureaat, ta saanud suure tunnustuse osaliseks nii kodumaal, Ukrainas kui ka kaugemal. Tantsuansambli esinemisi saadab rahvapilliorkester, mille kunstiline juht on Vjatšeslav Misnik.

Folklooriansambel Žurba (Kunstiline juht Vladimir Leibjuk) loodi 1992. aastal Eesti Ukraina Kaasmaalaskonna juurde. Ansambli tegevust finantseerib Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium ja Tallinna Kultuuriamet.

Žurba on seadnud endale eesmärgiks elustada ja levitada Ukraina rahvalaule Eestis elavate ukrainlaste seas ning tutvustada eestimaalastele Ukraina kultuuripärandit.

Svjata Vatra ehk Püha Tuli on ansambel, kus kohtuvad Ukraina ja Eesti juured ehk kahe erineva kultuuritaustaga pillimehed. Ansambel koosneb neljast inimesest, keda ühendab kirg erinevate maade rahvamuusika vastu. Energilised Ukraina lood ja romantilised laulud vahetuvad Eesti regilaulude ja torupillilugudega.

Hendrik Krummi konkurss

Ooperietenduste eel toimub Kuressaare Muusikakoolis Hendrik Krummi nimeline Üleriigiline Noorte Lauljate Konkurss. Algus on 26. juulil kell 12. Konkursi teine voor on 27. juulil kell 15.
 
  Svea Aavik Meie Maa 26-07-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Immo, Imand, Imant 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2740 Veebimajutus: www.eq.ee