Reede, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Emmaste tankla läheb kinni? (1)  
  Kuigi Kõrgessaare teeristis viitab silt ikka veel Lauka tanklale ja kauplusele, on müügikoht tegelikult juba 1. juulist kinni. 1. septembrist tahaks märtsikuust Hiiumaal tegutsev kütusefirma Olerex sulgeda Emmaste tankla.

Emmaste vallavanem Kalev Kotkas ütles, et tankla taheti sulgeda juba 1. juunist, kuid läbirääkimiste tulemusel on firmajuhid vallale vastu tulnud ning hoiavad tanklat lahti septembrini, võimalik et ka kauem. Seni tegeleb vald lahenduste otsimisega, et tankla siiski tööle jääks.

“Teeme kõik selleks, et Emmaste tankla tööle jääks, sest minu jaoks on tankla üks valla tunnuseid,” ütles Kotkas.

Kõrgessaare vallavanem Jaanus Valk ütles, et Olerex on valmis tankla rendile andma ja vallavalitsus püüab rentnikku leida, kuid seni ebaõnnestunult.

“Lauka tankla sulgemise põhjuseks oli Lauka tankla väike läbimüük, mis on tonn-poolteist, aga oleks omanike arvates pidanud olema vähemalt kolm tonni päevas. Midagi pole teha, erasektoris on omad seadused. Aga me jätkame lahenduste otsimist, sest olukord, kus terve Lääne-Hiiumaa jääb tanklateta, ei ole mõeldav. Eestis ei ole väga palju kohti, kus kütust tuleks käia toomas 60 km kaugusel,” ütles Valk.

Kõrgessaare vallajuhi arvates on Hiiumaal toimuv otsene avaliku sektori tsentraliseerimise tulemus: “Riigisektor läheb saarelt ära ja nüüd erasektor läheb järgi. Kui riigi üks prioriteete on tsentraliseerimine, mida see erasektor siis enam ootab. On ju avalikult välja öeldud, et tsentraliseerimine annab suurt kokkuhoidu.”

Märtsi keskpaigast ostis Hiiumaa tanklad Eesti suurim kütusefirma AS Olerex, millel enne seda oli 22 tanklat üle Eesti.

----

KOMMENTAAR

AS Olerex turundusjuht Antti Moppel Lauka ja Emmaste tankla sulgemisest:
Lauka tankla viit on tõepoolest oma tähenduse kaotanud. Täname tähelepanu juhtimast ja kõrvaldame selle lähiajal. Emmaste vallaga oleme kokku leppinud, et kuni 1. septembrini tankla töös muutusi ei tule. Edasise tegevuse kooskõlastame Emmaste vallavalitsusega.

Lauka tanklas on kogu kütuse käitlemise infrastruktuur täielikult amortiseerunud ega vasta tänapäevasele kütusetanklale esitatavatele nõuetele. See, et keskkonnainspektsioon on Lauka tanklal lubanud sellises seisus edasi tegutseda, on nendepoolne ajutine vastutulek, mille eest me oleme väga tänulikud. Praeguseks on Lauka tankla olukorras, kus kütusemüügi jätkamine nõuaks vähemalt miljonikroonist investeeringut. Sellist raha ei ole meil Laukale võimalik investeerida.

Amortiseerunud tanklatega majandamine ei lange kokku meie tegutsemispõhimõtetega. Oleme rohkem kui kuu aega püüdnud leida Lauka tanklale ja kauplusele rentnikke, kellele oleksime nõus kogu kompleksi välja rentima sümboolse hinna eest. Paraku ei ole ei meie ega ka Kõrgessaare vald suutnud leida ühtki huvilist. Olemasolevas olukorras ei ole meil Lauka tankla sulgemisele alternatiivi.

Käina tankla soovime tulevikus renoveerida ja muuta Olerexi standarditele vastavaks teenindusjaamaks.
 
  HARDA ROOSNA Hiiu Leht 21-07-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3463 Veebimajutus: www.eq.ee