Neljapäev, 21. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Õlletoobril tagab korda üle 70 inimese (13)  
  Reedel Leisi vallas Oitmel algaval kahepäevasel üritusel Õlletoobril osaleb korra tagamisel 30 politseinikku, 40 turvatöötajat, neile lisanduvad vabatahtlikud.

Lisaks kohalikele politseinikele, tuuakse korravalvureid appi Pärnust ja Julgestuspolitsei liiklus- ja nn märuliüksusest. Tänavusel Õlletoobril aitavad esimest korda meie politseinikel korda tagada ka kaks Soome korravalvurit.

Autojuhid ja alaealised tähelepanu all

Politsei poolelt aastaid Õlletoobriga tegelenud Kuressaare politseijaoskonna korrakaitsetalituse vanemkomissar Kaido Vahteri sõnul kontrollivad politseinikud kindlasti väga palju sõidukijuhte ja neil lastakse alkomeetrisse puhuda.

Kuna eelmisel aastal avastati üritusel palju purjus alaealisi, siis pööratakse ka suurt tähelepanu alaealistele. Politsei paneb lastevanematele südamele, et nad kontrolliksid, kus ja kellega nende lapsed üritusel viibivad ja millega nad seal tegelevad. Mullu toimunud õllepeolt toob Vahter negatiivse trendina välja alaealiste seltskonnad, kes tulevad oma alkoholiga peole ja pruugivad alkoholi enne üritusele minekut. “Politsei poolt tabatud alaealisi pole sageli kellelegi üle anda ja keegi ei kontrolli nende tegevust. Lapsevanemad tulid oma lastele järele vaid kuuel korral ning paljud lapsevanemad, kellele alaealised politsei palvel helistasid suhtusid seaduserikkumisse väga tolerantselt, kohati isegi lõbusalt,” tõdes Vahter.

Politseinikud käivad ürituse territooriumi vahetus läheduses, kuid käivad ka pisteliselt territooriumil, kus korra tagamisega tegeleb turvafirma Securitas. “Kui politseile laekub infot, et alaealisele müüdi alkoholi, on korraldajatega kokku lepitud, et see müüja enam üritusel müüa ei saa,” lausus Vahter. Vanemkomissar ei välistanud Õlletoobril ka erariietes politseinike rakendamist.

Soome politseinikud abiks

Ametnike vahetuse programmi raames viibivad alates esmaspäevast nädal aega Kuressaares kaks Soome korrakaitsepolitseinikku vanemkonstaablid Markku Kaljomäki ja Joona Tarvonen, kes tutvuvad siinse politsei tööga ning käivad alates tänasest ka patrullis. “Päris iseseisvalt nad ei tööta, sest nende õigused siin ei kehti. Soomlased töötavad koos kohalike politseinikega, seljas on neil oma vormirõivastus, relvi ja muid erivahendeid neil pole,” ütles Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik. Põhjanaabritest politseinikud kaasatakse igal võimalikul juhul appi kui tegemist on Soome kodanikega. Tänavu osalevad Soome korravalvurid esimest korda Õlletoobril korra tagamisel. “Kuna ka soomlased külastavad üritust, saavad nad otse kontakti Soome politseiga. Nende osalemine distsiplineerib kindlasti ka meie väliskülalisi,” arvas Allik.

Kainet meelt ja varuda aega

Kuna inimesed jäävad Õlletoobrile kaheks päevaks, sealhulgas ka telkima, soovitas politsei korraldajatel telkimispaik ja parkla-ala hoida üksteisest eraldi. “See on vajalik igasuguste vahejuhtumite ärahoidmiseks,” sõnas Kaido Vahter. Õlletoobri külastajatel soovitab politsei varuda aega. “Ei maksa tulla viimasel minutil, sest see tekitab ummikuid. Kindlasti on vaja ka kainet meelt. Kui grupiga tullakse, tuleks välja valida endi hulgast kaine autojuht,” tuletas Vahter meelde. Arvestades õllepidu külastavate inimeste arvukusega juhib politsei külastajate tähelepanu ka suurenenud võimalusele langeda varguste ohvriks. Väärtuslikel esemetel tuleb silm peal hoida või neid mitte kaasa võtta. “Kõike asju ei pea Õlletoobrile kaasa vedama, sest telk ei ole kindlus,” lisas vanemkomissar.

Turvafirma Securitas paneb Õlletoobril välja 40 turvatöötaja ringis. Securitas Eesti Kuressaare esinduse juhataja Ahti Kuusk ütles, et turvatöötajate ülesandeks on Õlletoobri kodukorrast kinnipidamine ja pääsmete kontroll. Üritusele ei tohi kaasa võtta ohtlikke esemeid, oma jooke. Väljaspool territooriumi on alkoholi tarvitamine keelatud. Turvatöötajad hoiavad silma peal, et alaealistele ei müüdaks alkoholi ega ei müüdaks kellelegi klaastaaras jooke. “Pudelid võivad maha sattuda ja puruneda, keegi võib jalgupidi otsa astuda,” täheldas Kuusk. Tema sõnul on Õlletoobril probleemiks alkoholi liigtarbimine. “Kui inimene on alkoholi liialt tarbinud, jääb ta tukkuma ja võib muutuda potentsiaalse varguse ohvriks,” lausus Kuusk. Turvatöötajad aitavad korda tagada ka parklates.

23 autojuhti ja 47 alaealist purjus

Eelmisel aastal tabati Õlletoobri ajal 23 purjus sõidukijuhti ja 11 alkoholi tarvitamise tunnustega juhti. Toimus kaks liiklusõnnetust, mõlemad õnneks vaid plekimõlkimised. Tabati 47 purjus alaealist ja ühe alaealise suitsetaja. Varguseid pandi toime kolmel juhul, neist kaks telkidest ning üks autost. Viimasesse pääseti sisse tänu lahtistele akendele. Erinevate probleemidega pöörduti politseipunkti 48 juhul. Teatati 10 kaotatud esemest. Toimus üks kaklus. Leitud esemeid toodi politseipunkti 11. Politseijaoskonda toimetati 12 isikut, kellest kuus paigutati kainenemisele. Peeti kinni üks telkidest vargustes kahtlustatav isik.
 
  Ahto Jakson Meie Maa 19-07-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Lembitu, Lembit, Lembo, Lemmo, Lemmik, Lemmert 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2653 Veebimajutus: www.eq.ee