Reede, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Korraldajad õgvendasid seitsmendat paadimatka  
 
   
Paadimatka ei korraldata muu kui meresõidumõnu pärast. Foto: Harda Roosna
Esmakordselt Ümber Hiiumaa paadimatka ajaloos jättis tõsine tormihoiatus seekord ära ühe sihtsadama – Triigi Saaremaa lõunarannikul. Matkal osalenud 50 alust kurseerisid sõbralikus parves Orjakust Sõrule, nobedamad põikasid siiski ka naabersaarele sisse.
Reede hommikul kogunes Orjaku sadamahoone taha seitsmenda paadimatka kaptenite nõupidamine. Korraldajate näod olid tõsised ja ilmaprognoos halb; kella kolmest pärastlõunal lubati äikest ja puhangulist tuult kuni 16 meetrini sekundis. Just selleks ajaks oli kavandatud matkaseltskonna tagasiteekond Triigist Sõrule.

Raske südamega ja vastutust tundes teatasid korraldajad Hiiumaa Purjelaeva seltsist Hannes Vaidla ja Marek Rätsep kaptenite nõukogule otsuse: Triigi sadamasse me täna ei lähe ja kella kolmeks pärastlõunal peame olema Sõrul tormivarjus.

Stardipaugu laskis täpselt kell 11 Jüri Ojasoo Hiiu maavalitsusest. Alused andsid otsad lahti ja mitmesugused purjekad, jahid, kaatrid, mootorpaadid, katamaraan, piirivalvelaev, meremootorratas jt suundusid avamerele. Korraks oli Orjaku sadama ümbrus igas suuruses aluseid nii täis, et tundus nagu suunduks ka Orjaku sadama tünnisaun mereleminejatega kaasa.

Kuna paadimatka ei korraldata muu kui meresõidumõnu pärast, võis merel näha toredaid pilte suplevatest inimestest, kobarasse kogunenud paatidest-purjekatest, kus söögi- ja joogipoolist ühest paadist teise ulatati. Matka kõige suurem alus Rock City jäi merele aeglasemaid aluseid järgi ootama ja andis igale möödujale vilet. Kiiret polnud kuskile ja piirivalvelaev 002 turvas kogu retke.

Matka kõige põnevam alus, Pärnus valmistatud kirkovene toodi Orjakusse avamiseks treileril ja lasti vette alles Tärkmal. Neljateistkümne aerutaja jõul edasi liikuv alus pelgas tuult ja pikka mereteed, kuid sai lühendatud matkateekonna läbimisega edukalt hakkama.

Sõrule saabus nii mõnigi paatkond kõrgendatud meeleolus. Üks uljaspea keeras oma kummipaadi tulijaile põiki ette ja sai ühe pontooni tühjaks. Teine tuli ujudes üle sadamakanali. Sõru sadamas olid kaetud lauad seljanka, pitsi viina ja hapukurkidega. Maha peeti tõeline meremeeste pidu; köieveo, jõunumbrite ja tantsudega.

Hannes Vaidla ütles, et matkal osales ligi 300 inimest ja neli koera. Vaatamata mõningatele viperustele läks paadimatk korda. Vaidla teatas ka hea uudise: “Matka korraldamise köögipoolest rääkida ei tahaks, aga meil oli tõsine mõte jätta seitsmes paadimatk viimaseks. Matka järel toimunud kaptenite koosolekul otsustasime, et jätkame ikka veel.” Kuna korraldajad jäävad seekordse matka järel tõenäoliselt miinustesse, tuleb järgmise matka osalustasu tõsta, arvas Vaidla.

Paadimatk on kasvanud suurima osavõtjatearvuga mereürituseks Eestis, kus pole võistu kihutamist, vaid sõbralik kõrvu “jalutamine” ühest sadamast teise. Mullu käis paadimatk Vormsi saarel, kaasa seilas tervelt 57 erinevat meresõidukit ja 285 matkajat. Aastatega on paadimatkajad korra juba Hiiumaale ringi peale teinud, külas käinud ka Vormsil ja Saaremaal.
 
  HARDA ROOSNA Hiiu Leht 18-07-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2666 Veebimajutus: www.eq.ee