Reede, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kõrgessaare ja Emmaste sulgesid metsad  
  Laupäeval oli Kõpu küla lähedal männimetsas ja raiesmikul hektarisuurune põleng. Nagu kevadel Mardihansu külas, oli seegi kord põlengu põhjuseks katkine kõrgepingeliin. Tänasest sulgesid Kõrgessaare ning Emmaste vallavalitsus oma valla territooriumil asuvad metsad.

Hiiumaa päästeteenistuse juht Hannes Aasma ütles, et kõrgepingeliini juhet hoidev kann oli posti seest välja tulnud ning lahtine traat peksis suure tuulega vastu posti. Tekkinud sädemed raiesmiku ja metsaaluse süütasidki. Õnneks oli päevaaeg ja kahjutuld märgati kiiresti. Tuld käis kustutamas 17 päästjat seitsme tuletõrjeautoga Emmastest, Kärdlast, Käinast, ja Kõrgessaarest. Appi ruttasid ka kohalikud elanikud, kuid siiski kulus tule kustutamiseks tervelt neli tundi.

Laupäevane metsa süttimine oli hoiatuseks, et pisimgi säde võib otsekohe kahjutule valla päästa. Eile koguneski Kõrgessaare vallavalitsuse erakorraline istung ning võttis vastu otsuse tänasest valla metsad sulgeda. See tähendab, et on keelatud võõras metsas viibimine ja igasugune tegevus metsas.

“Turismiinfost helistati mulle ja küsiti, kas turist grilliga võib metsa minna?! Riigimetsa majandamise keskus on metsades tule tegemise juba tükk aega tagasi täielikult ära keelanud ja metsa minnes tuleks isegi suitsud ja tikud koju jätta. Ma ei mõista, kuidas saab selline küsimus üldse tekkidagi? Usun, et kohalikud inimesed tunnetavad ohtu ja vaid turist võib niisugust luba küsida,” oli vallavanem Jaanus Valk tõsiselt häiritud.

Nii tegid ka laupäeval Kiduspe küla ujumiskoha lähedal rannas telkinud suvitajad lõket vaatamata sellele, et ka rannalähedased metsad on purukuivad.

Päästeameti kodulehel leiduva info kohaselt pole ükski Hiiumaa omavalitsus peale Kõrgessaare veel metsi sulgenud. Lähematest omavalitsustest on metsad sulgenud Leisi vald Saaremaal, Vormsi, Martna ja Risti vallad Läänemaal. Eesti meteoroloogia- ja hüdroloogia instituudi andmetel on Hiiumaa metsades suur tuleoht.

-----

Päästjate palve

Hiiumaa päästeteenistuse juht Hannes Aasma rääkis kahest hiljuti juhtunud tulekahjust, mis ilmselt on süüdatud pahatahtlike inimeste poolt mahajäetud Sääre nina piirivalvekordoni tubades. Ühe tulekahju teade tuli päästeteenistusele kell üks, teine kell viis öösel. Aasma palus kõiki, kel on oletusi või infot võimalike süütajate kohta, anda sellest teada päästeenistuse või politsei telefonidel.

Vallavanema palve

Palun kõigil Kõrgessaare valla elanikel olla tähelepanelik, rakendada naabrivalve põhimõtteid ja ise metsa sulgemise keelust üleastujaid korrale kutsuda. On see ju meie kõigi ühine vara, mis kahjutulest kannatada saab.

Kõrgessaare vallavanem Jaanus Valk
 
  HARDA ROOSNA Hiiu Leht 18-07-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2736 Veebimajutus: www.eq.ee