Laupäev, 30. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Balti mere saarte maletrurniir 2006  
 
   
Turniirivõidu ja karikad viisid koju saarlased. Foto: Urmas Lauri
Traditsioonilise Balti mere saarte maleturniiri paigaks oli seekord Salinõmme Hiiumaal, ajaks 13.-16. juuli.

Turniiril on suur tähtsus maletajate omavaheliste sidemete loomisel ja hoidmisel. Kahjuks ei ole suudetud kaasa tõmmata kõiki B-7 saari, seekord osales ainult kolm saart.

Hiiumaa maleklubi AXEL oli teinud korraldajana suure töö, mis oleks võimaldanud maha pidada märksa suurema turniiri. Salinõmme oli turniirikohana väga hea, võimaldades mängijatele ka korraliku majutuse ja toitlustamise. Kaasa oli õnnestunud tõmmata suur hulk sponsoreid. Hangitud oli võistluse läbiviimiseks vajalik korralik maleinventar, lastud valmistada medalid-diplomid, rohkesti oli mitmesuguseid auhindu, kohale kutsutud nii maavanem kui linnapea. Seetõttu võib korraldajate tegevusele anda väga kõrge hinnangu.

Kui arvestada põhivõistlusega paralleelselt toimunud teisi üritusi, siis oli mängijate ajakava üsna pingeline. Kiirturniir lõppes alles pärast kella 23, kusjuures samal päeval oli ju näiteks Ahvenamaa meeskond mänginud oma mõlemad matšid. Kiirturniiril oli osavõtjaid 16, välkturniiril 15, noorteturniiril 7.

Saaremaa kerkis juba esimeses voorus

Põhiturniiril pandi kõik sisuliselt paika juba esimeses voorus Saaremaa võiduga Ahvenamaa üle. Kõik saared olid põhiliselt esindatud oma jõududega, mistõttu tippmängijaid osavõtjate seas polnud. Üksikud partiid olid päris põnevad ja võitluslikud. Kõik mängisid oma võimete kohaselt. Turniirid peeti vastavalt üldtunnustatud reeglitele, mistõttu mingeid erilisi probleeme ei tekkinud.

Kohtuniku ja võistkondade kaptenite koostöö oli normaalne, võistkondade liikmete omavahelised suhted head. Kõikvõimaliku sekretäritöö tegi ära FIDE arbiter Marek Kolk, kes aitas ka kõigi muude asjade korraldamisel ning jõudis pealegi veel võita kiirturniiri ja (peaaegu) välkturniiri. Talle palju tänu. Kuigi tegemist on traditsioonilise turniiriga, puudub sellel vist üldine võistlusjuhend, mis määratleks mõned olulised küsimused.

Kuivõrd jätsime pidamata kaptenite turniirieelse koosoleku, tuli need asjad kokku leppida iga kapteniga eraldi. Õnneks jõuti ühisarvamustele kergesti. Üks neist küsimustest on turniiril kasutatav ajakontroll. Seekord oli selleks üks tund partiile, kusjuures iga käiguga lisandus täiendavalt 30 sekundit. Tõsise võistluse jaoks on see küllalt piiratud mõtlemisaeg, kuid ürituse üldine ajakava pikemat ei võimaldanud.

Teine probleem oli paremusjärjestuse selgitamine. Kui võistkonnavõistlustel olid males esmased partiipunktid, siis nüüd toimub üldiselt üleminek matšipunktidele. Kuigi mulle isiklikult see eriti ei meeldi, ei tohiks lasta tekkida olukorral, kus kõik matšid võitnud võistkond ei võida turniiri. Nii leppisime kokku, et paremuse määravad: matšipunktid, partiipunktid, meeskondade omavaheline kohtumine ja tulemused üksikutel laudadel. Ilmselt peaksid need asjad seisma võistluste üldjuhendis, et neid ei tuleks hakata uuesti välja mõtlema ja kooskõlastama iga uue turniiri algul. Vahest võiks kasvõi Hiiumaa klubi sellise üldjuhendi koostamisel algatust näidata ja projekti oma partneritele kooskõlastamiseks saata.

Kokkuvõttes õnnestusid minu arvates võistlused Salinõmmes igati. Ainult kohaletulnute vähesus ei lubanud korraldajatel ehk oma tegevuse tulemustest täielikku rahuldust saada.

Aitäh Salinõmme-turniirile kutsumise eest!
 
  LEMBIT VAHESAAR, turniiri peakohtunik Hiiu Leht 18-07-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Kaur, Kauri, Tauri 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3379 Veebimajutus: www.eq.ee