Pühapäev, 26. märts Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Leisi vald piiras tulekahjude ennetamiseks metsas liikumist  
  Suure tuleohu tõttu piiras Leisi vald ainukese Saaremaa vallana metsas liikumist. Piirangu ajal on keelatud metsas igasuguse tule tegemine, suitsetamine, metsa kasutamine puidu saamiseks, jahinduseks, teadus- ja õppetööks ning võõras metsas viibimine.

Suur tuleoht

Leisi vallavanema Ludvik Mõtlepi sõnul oli piirang vajalik, kuna Leisis on olnud juba kaks metsapõlengut ja üks heinamaapõleng ja edasiste põlengute ärahoidmiseks oli vaja midagi ette võtta. “Rahva tung mere äärde on suur, seal on okaspuumetsad ja kuna praegu on kuiv ja kõrbenud, on olukord väga tuleohtlik,” märkis ta.

Metsakasutusõiguse kitsendus kehtib kuni kitsenduse lõppemise teate avaldamiseni.

Vajadusel võiks rakendada ka teistes valdades

Lääne-Eesti päästekeskuse Saaremaa Pääseteosakonna direktori asetäitja Margus Lindmäe leiab, et metsas liikumist võiksid piirata ka teised Saaremaa vallad: “Loodus on liialt kuiv: kui vaadata rohtu, siis rohi on täna nii kuiv, et ka roheline rohi on võimeline põlema. Ta sisaldab nii vähe niiskust.” Piirang oleks tema sõnul alusetu juhul, kui nüüd järjest sadama peaks.

Varasematel aastatel ei ole metsas liikumise keeldu eriti palju rakendatud, kuna suved ei ole nii kuivad olnud kui tänavu.

Küsimusele, kui palju piirang tulekahju ennetamisele kaasa aitab, vastas Lindmäe: “Natukene aitab. See, kes ei hooli keelust, läheb nagunii. Samas paljud inimesed on juba teadlikud ja arusaavad – kui ikka öeldakse, et ei tasu minna, siis ta ei lähe.”

Loodustulekahjude poolest raske aasta

Praegu ei kannataks Saaremaa päästeosakond tema sõnul Mustjala vallas Järise külas toimunud tulekahju sarnast juhtumit enam välja: “Meil on tehnikaremondiks natuke aega vaja. Mitmed asjad võttis tulekahju rivist välja.”

Loodustulekahjudele sobiv ressurss oli tulekahju ajal peamiselt Järisele suunatud. Praeguseks on Järise tulekahju täielikult kustunud, ent igaks juhuks käiakse seal veel kontrollimas.

See aasta on päästeosakonnale olnud loodustulekahjude poolest tõsine katsumus – peale igat suuremat tulekahju on tulnud tehnikat remontida. “Võrreldes Ida-Virumaa ja Põhja-Eestiga on Saaremaa veel kergelt pääsenud, aga osad maakonnad on veel kergemalt pääsenud,” lisas Lindmäe. Tema sõnul on lootust tuleohu vähenemisele juhul, kui vihma rohkem sadama hakkab.

Üleeile kaks loodustulekahju

Neljapäeval kell 13:28 teatati tulekahjust Valjala vallas Sakla külas. Põles umbes 0,3 ha ulatuses heinamaad. Oletatavalt sai põleng alguse traktorist lendunud sädemest.
Samal päeval kell 16:58 teatati tulekahjust Kärla vallas Kõrkkülas. Põles umbes 6 ha ulatuses heinamaad. Kuressaare ja Kihelkonna komandode meeskonnas kustutasid põlengu.
 
  Merje Pors Meie Maa 15-07-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Immo, Imand, Imant 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3583 Veebimajutus: www.eq.ee