Laupäev, 25. märts Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Õhtu merelauludega Lümandas  
  8. juulil said Lümanda söögimaja õuel kokku üle pooletuhande inimese lähemalt ja kaugemalt, et veeta õhtu koos merejuttude ja -lauludega.

Ürituse korraldaja Ulvi Põllu sõnul andis ürituse taaskorraldamiseks innustust 2005. aastal korda läinud üritus, kui lauldi põhiliselt Albert Uustulndi laule.

“Saarlane on ikka merd austanud ja armastanud, aga meri on sajandeid ka töökohaks olnud ja aidanud saarlaste toidulauda katta. Inimene on merega nii käsist ja jalust seotud, seetõttu on ta merest ka palju laule sepistanud ja laulnud. Siit tuligi mõte korraldada üks kena merelaulude õhtu,” rääkis Põld ning avaldas lootust, et traditsioonile on alus pandud.

“Saarlane ja meri kuuluvad ikka kokku, merd peab imetlema ja kartma, merega peab hästi läbi saama. Merest on kirjutanud Lümanda valla mehed August Mälk ja Aadu Hint, seetõttu on just õige siin ja praegu kord aastas kokku saada ning end hästi tunda, jutte kuulata ning merelaule laulda,” ütles üritust avades mereajaloolane Bruno Pao.

Taavo Piirsalu muhedalt esitatud meremonoloogid häälestasid rahva kuuldele. Ühislaulude eeslauljaks oli Ulvi Põld ja akordionil saatis Reet Lõugas. Lauludele vaheldust tõi naisrühma “Kabujalakese” tantsukeerud. Dirigent Helle Rand ja kammerkoor EYSYSLA mitmehäälne laul pani publiku kaasaelama.

Õhtu kaugemad esinejad olid tulnud merelist külakosti tooma Kuusalust. Ansambel “Lõõtspillipoisid” andsid meeleoluka kontserti, laulsid ja mängisid ise ning panid ka publiku laulma. Kontserdi lõpetas ansambel Anna Minna, kes esitasid põhiliselt ansambli liikme, sõrulase Õie Sepa loomingut.

Kõigile ürituse kaasaaitajatele ja esinejatele kinkis Ulvi Põld küünlaklaasi, mis sümboliseeris majakat. “Majakas ja meri on alati seotud, näitab teed merelt kojutulijale ning näitab teed tormis. Kodus küünalt läites, andku ta soojust ja valgust ja häid mõtteid nii merest kui elust”, ütles Põld, kui ulatas esimese “majaka” Lümanda söögimaja perenaisele Juta Paele.

Üritust toetasid Lümanda Söögimaja, Lümanda vald, Eesti Kultuurkapitali Saaremaa Ekspertgrupp ja Rahvakultuuri Arendus ja Koolituskeskus. Korraldajate tänusõnad kuuluvad ka rohkearvulisele publikule, kes kaunistasid meie merelaulude õhtut oma kohaloleku ja lauluga.
 
  Urve Vakker Meie Maa 14-07-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maria, Marie, Maarja, Marja, Marje, Marjo, Marju, Mari, Marili, Marika, Maari, Maarika, Manni 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3778 Veebimajutus: www.eq.ee