Pühapäev, 4. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Läätsa kalurid said veerandi mullusest kalakogusest  
  Selleks aastaks räimepüügi lõpetanud Läätsa ranna kalurid said tänavu 25% oma möödunud aasta kalakogusest, kogenud kalamehed ei tea ka ise täpset põhjust, miks nii läks. Selle aasta räimepüügi limiit Eesti rannakaluritele on 9446 tonni, millest Saare maakonna kaldapüügikalurid püüdsid välja 184,5 tonni.

“Meie oleme täielikult veendunud, et kormoranid ja hülged on siinse kala vähesuse peasüüdlased,” rääkis Läätsa ranna kalur Eino Ruttu. Tema on kuulnud asjatundjatelt kahesuguseid andmeid kormoranide arvukuse kohta Väinamere piirkonnas, ühed ütlevad 20 000, teised 80 000 lindu, keskmiseks võib arvata 50 000. Et üks lind sööb päevas pool kilo kala, läheb iga päev siinsete kormoranide saagiks 25 tonni kala. Pärnu ümbruses kormorane pole ja sealsed rannakalurid püüavad seetõttu ka enamuse Eesti räimelimiidist välja.

Hülgeid loendas Ruttu binokliga ühe merelkäiguga üle saja isendi. “Nagu liikuvad kivid meres”, iseloomustas ta nähtud pilti.

Ka tuulehaugi pole

Mees jättis tänavu räime kastmõrra hoopis merre viimata ja ei kahetse kevadel tehtud otsust. Tema hinnangul on tuulehaugi ja räime Läätsa sadama piirkonnas, mis ulatub Järve rannast Imara külani, äärmiselt vähe.

“Nasva mehed said, sest tuul oli edelast ja lükkas sooja vee Nasva liivade peale. See on meie arvamus, aga me ju ei tea, mis kala meres mõtleb. Meie kalapüügi pani tuksi maikuu alguse paaripäevane edelatorm, kui tuulekala hakkas tulema. Tuulehaug on ju põhjapoolne kala, Norra merest tuleb, ilmselt hoovused ajasid ta liikumise segamini,” arvas Ruttu.

Loodavad angerjapüügile

Nüüd loodavad Läätsa kalurid angerjapüügile, ehk korvab see viletsa kastmõrrapüügi.

Kaluritele pakutakse 200 krooni angerja kilost, kuid seni tuleb vaid mõni kala nädalas mõrda, kuid mehed ikka loodavad, sest juulikuu keskpaik on pigem varane aeg angerjapüügiks.

Eelmisel aastal jäi Eesti rannakaluritel välja püüdmata 1500 tonni räime, limiiti ei püüta põllumajandusministeeriumi kalandusspetsialistide hinnangul ka tänavu. Rannakaluritele maakonniti eraldi limiiti pole, kui kogu lubatud kogus on välja püütud, antakse kaluritele teada ja palutakse püügivahendid merest välja tuua. Kaheksas aasta järjest on Eesti kõige edukamad räimepüüdjad rannakaluritest pärnakad, kes kolmveerandi riigi limiidist välja püüavad. Saaremaa kalakülmutajad tõid ka tänavu Pärnust Saaremaale hulga räimekala.
 
  Veljo Kuivjõgi Meie Maa 13-07-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juul 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Toivo, Tõivo, Tõivu, Tõivot, Tõivotu 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4152 Veebimajutus: www.eq.ee