|
|
|
|
prindi | saada
sõbrale |
kommentaarid e-postile | |
|
|
Tiidrek Nurme purustas järjekordse jooksurekordi
(3)
|
|
|
|
Esmaspäeval Rootsis Karlskronas toimunud võistlustel läbis Tiidrek Nurme esmakordselt 1500 m alla 3.45. Rahvusvahelisel võistlusel joostud 3.44,78 on ühtlasi uus Saaremaa rekord.
Vaid mõned nädalad tagasi püstitatud rekordi 3.45,40 üle jooksnud Tiidrek Nurme ütles, et plaan oli teha korralik jooks.
“Mul olid väikesed tagasilöögid ka, sest tagareis oli kange ja oli kartus, et äkki ei tulegi midagi. Sellele vaatamata läksin ikka paremat andma,” rääkis jooksumees.
Kohe jooksu algul võttis saarlane keenlase Philemon Kimutai järel sisse teise positsiooni. 500 m enne lõppu oli tempo Nurme jaoks liiga aeglane ja kuna ta tahtis saada kirja korralikku aega, pidi ta ise ette minema.
Keenialase alistamine üllatas
Tempot tõstnud Nurme läbis viimase ringi 57 sekundiga. “Ootamatult kiiresti,” imestas ka jooksumees ise. “Samas on üllatav, et selline lõpuaeg tuli, sest algus oli suhteliselt aeglane.”
Enne starti lootis Tiidrek Nurme joosta välja küll hea aja, kuid esikohta ei julgenud ta loota.
“Olin keenialase võidus kindel, sest ta oli jooksnud 3.35-ga. Ma ei näinud mitte mingit šanssi ja finišis oli toimunu minu jaoks arusaamatu, et teda võitsin,” rääkis kõiki vastased selja taha jätnud Nurme.
Tema sõnul oli siin kindlasti määravaks lõpuspurt, aga nagu Philemon Kimutai ise tunnistas, ei olnud tal hetkevorm kõige parem ja nii ei suutnud aafriklane enam tempovahetust kannatada.
Nüüd on Tiidrek Nurme jooksnud juba kolm korda järjest 3.45 lähedale, kuid mehe enda hinnangul peaks midagi veel tulema. “See tähendab, et stabiilne tase on käes ja on olemas, kust edasi minna,” lausus jooksumees, lisades, et sekundi võiks veel kiiremini joosta.
Lõikab vilju
Treener Harri Lembergi käe all harjutav Tiidrek Nurme ütles, et aasta aega on ühte süsteemi harjutatud ja nüüd on lihtsalt vilja lõikamise aeg. “Ma oleksin võinud juba paar kuud varem nii joosta, aga aeg on nüüd tulnud ja töö hakkab vilja kandma,” lausus Nurme.
Järgmise võistluse teeb Tiidrek Nurme Euroopa karikavõistlustel, kus saarlane jookseb 3000 m ja 1500 m.
|
|
|
 |
|
|
Alver Kivi Meie Maa 15-06-2006 |
|
|
|
Jaga | |
 | | |
|
|
|
|
|
|
|
|