Reede, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kaitseliit rentis paraadi külalistele reisilaeva  
  Kaitseliit rentis 1,5 miljoni krooni eest Tallinkilt reisilaeva Meloodia, mille pardalt vaatab pool tuhat külalist Saaremaal toimuvat mereparaadi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Meloodia pardal peaks toimuma ka kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo Kõutsi vastuvõtt. “Laeva rendi katab Kaitseliit, mitte riik. Kaitseliidul on lisaks riigi poolt antavale rahale ka oma raha, mida me saame mingite ruumide rendist või näiteks valveteenuse osutamise eest,” ütles Kaitseliidu pressiesindaja leitnant Tanel Rütman.

Mitte luksuseks

Tema sõnul ei renditud laeva mitte luksuse pärast, vaid põhjalike arvutuste tulemusel.

Leitnant Rütmani sõnul on kõik kutsutud külalised vaja Saaremaale viia ja seal ka majutada. Kindlasti ei oleks tulnud odavam, kui me oleksime kõik külalised maad mööda paraadile toimetanud ja lisaks leidnud neile ööbimiskohad,” ütles ta ja lisas, et külaliste ja personali vedu oleks ummistanud ka praamiliikluse.

Mereparaadi protokolliülema major Toomas Peda sõnul on vastuvõtule kutsutud Eesti riigi juhtkond, Eestis resideerivad suursaadikud, Eestisse määratud sõjaväeatašeed, kaitseministeeriumi ametnikud, ohvitserid ja merendustegelased. “Kaitseväe juhataja vastuvõtu kulud ei ületa eelmiste aastate vastuvõttude kulusid. Tallinki pakkumise hind kahe tunni pikkuseks vastuvõtuks 500 inimesele on 93 200 krooni,” ütles Peda.

Odav korraldus

Kaitsejõudude peastaabi teavitusosakonna ülem major Peeter Tali ütles, et kaitseväe juhataja ei ole vastuvõtu toimumise kohta veel otsustanud ning seda olevat võimalik teha ka kaldal.

Tänavuse mereparaadi kogueelarve on 3,2 miljonit. Ajaleht kirjutab, et väidetavalt ootasid paraadi korraldajad algselt lisatoetust ka valitsuse reservfondist, sest paraad kujunes Kaitseliidu jaoks alul plaanitust kallimaks, seda aga ei saadud.

“Tõesti – tegu on suurejoonelise üritusega, kuid vead kuluarvestustes jäävad kaitsejõudude kui korraldaja kanda,” ütles kaitseminister Jürgen Ligi.

Leitnant Rütmani sõnul on Kaitseliit suutnud mereparaadi isegi odavalt korraldada. “Kogu korraldav staap on meil vabatahtlik. Kui oleksime kogu paraadikorraldusega seotud staabile maksnud Eesti keskmist palka, oleks ligi kolm miljonit maksumusele otsa tulnud,” ütles ta.
 
  MM / BNS Meie Maa 13-06-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juun 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3607 Veebimajutus: www.eq.ee