Reede, 22. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Lastepealinn Kärdla (1)  
 
   
Hiiumaa lastefestival peab jätkuma! Foto: Harda Roosna
Reede keskpäeval kuulutas Kärdla linnapea kohusetäitja Anton Kaljula Kärdla Eesti laste pealinnaks ja andis linnas võimu kaheks päevaks lastele. Festivalil välja kuulutatud aasta ema tiitli pälvis Elle Üksik Kärdlast ja miljonimängu võitis Hannela Paat Palade põhikoolist.

“Kusagil ja kunagi pole kahe päeva jooksul lastele korraldatud korraga nii palju toredaid asju, kui meil siin Kärdlas. Sellepärast kuulutan ma täna ja homme Kärdla linna Eestimaa laste pealinnaks. Pidasime linnavalitsuses nõu ja otsustasime nendel kahel päeval anda linna võimu laste kätte. Kolmandaks kuulutan ma Hiiumaa lastefestivali avatuks,” teatas Kaljula pärast seda, kui kultuurikeskuse saalis lõppes lastetsirkuse Folie hingematvalt põnev etendus.

Lastesumm eesotsas festivali maskoti Merihiir Ruffiga juubeldas, ning siis viisid Ruffi ja politseilõvi Leo lapsed rongkäigus mere äärde. Villalao ees ja sees oli lastel kahel päeval rohkesti tegemist. Anti kätte aasta ema tiitel, mängiti miljonimängu, võisteldi karaokelaulmises, mängiti maastikumängu, vaadati ja tehti ise teatrit, uuriti prügifirma tehnikat, plaksutati külalisesinejatele, turniti ronimisseinal, söödi suurel hulgal kommi ja jäätist.

Kärdla kultuurikeskuse õuel korraldatud kunstiringide ühismaalimisel osalesid seitsme kunstiringi - Kärdla kultuurikeskuse kunstiringi, KÜGi saviringi, Kärdla puuetega laste ja noorte keskuse, Käina Kaunite Kunstide Kooli, Suuremõisa põhikooli, Emmaste põhikooli ja Vanalinna Hariduskolleegiumi kunstiringi - õpilased. Valminud tööd ehivad suvi läbi Kärdla linna, esialgu on need üleval Keskväljakul.

Miljonimängu võitja õpib viitele

Ainsana võitis tänavuses miljonimängus miljon vastusepunkti Hannela Paat Palade põhikooli 6. klassist. Auhinna, 4000 krooni suuruse reisitšeki ja hiigelsuure kommituutu andis üle mängu juhtinud näitleja Margus Tabor. Hannela Paat arvas, et teadmisi nõudnud mängus saavutatud edu aluseks on tubli õppimine. Nimelt lõpetas ta kevadel Palade põhikooli viienda klassi tunnistusega, kus viite sekka oli eksinud vaid üks neli.

Võitja arvates oli kõige raskem küsimus, kus taheti teada, kus asub Eestimaa süda: kas Paides või Tartus. Õnneks andis publiku õlekõrs saalist õige vastuse. “Kõige viimane miljoniküsimus oli kerge. Küsiti, kes on see Hiiumaa mees, keda on kujutatud Eesti rahatähel, ja see on Tobias. Päris närviline oli mängida, aga saalis oli palju sõpru, kes mulle pöialt hoidsid. Teise õlekõrrega tuli appi sõber Elis Kiin. Ta käib minust natuke vanemas klassis. Seda, kuhu me reisile läheme, peame veel kodus arutama. Võib-olla lähen emaga, aga võib-olla oma õega, kes on juba 18,” rääkis õnnelik võitja, kes kommikotti vaevu süles hoida jaksas.

Aasta ema 2006 - Elle Üksik

Aasta ema tiitli pälvinud Elle Üksik sai tekstiilikunstnik Tiiu Valdma kootud pontšo ja lillesülemi. Üksik on lisaks enda kolmele lapsele hoidnud eri lasteaedades töötades Kärdla linnakodanike lapsi 30 aastat.

“Ma olen maailma kõige õnnelikum ema. Mul on kogu elu lapsed ümberringi olnud. Mu oma lapsed Kairit ja Janis on mõlemad mulle kinkinud kaks lapselast. Vanem tütar elab Muhus ja lõpetab tänavu kõrgkooli. Tiiu lõpetas Kärdla ühisgümnaasiumis 6. klassi ainult viitega,” rääkis Elle Üksik, kes töötab lasteaia Mõmmi juhatajana.

Neljapäeval sõidab Elle Üksik Prantsusmaale. Reisi kinkis emale poeg Janis. Elle Üksiku esitasid aasta ema tiitli saamiseks tema enda lapsed ja kolleegid lasteaiast.

Kaja Hiis: “Peo tegid lapsed ise!”

“Selle peo tegid lapsed ise. Nad aitasid meid sajal eri moel alates õhupallide täispuhumisest ja lõpetades Villalao esise platsi koristamisega enne aasta ema tiitli väljaandmist. Palusin laste abi, ja kümne minutiga oligi plats mahapillatud paberitest puhas,” rääkis esmakordselt Hiiumaa lastefestivali korraldamist juhtinud Kaja Hiis rõõmsalt. Hiis tunnistas, et ilma SA Tuuru festivalitiimi abita poleks Kärdla linn toime tulnud.

“Idee siduda tänavune lastefestival teatriga oli Mae Kivilolt ja kogu teadmistepagas tuli läbi Tuuru töötajate. Kairi Pall oli igal pool 100 protsenti abiks. Esimest korda tegin koostööd Tõnis Aljasega ja see, kuidas ta tööd teeb, on suurepärane. Tõnise peale võib alati kindel olla. Kõik süsteemid on tal enne põhjalikult läbi mängitud ja tema puhul pole lihtsalt võimalik, et mõni asi veel viimasel minutil alt veaks. Turismiliidu juhataja Ly Kaups oli suureks abiks lastefestivali reklaamkampaania korraldamisel, ja see toimis. Kui hõikasime festivali loterii võitjaid välja, oli lapsi Jürilt, Tallinnast, Sauelt ja mujalt Eestist,” rääkis Hiis ja kahetses, et kõiki abilisi üles lugeda ei jõua.

Laste jaoks pole meil millestki kahju Üllatusena tuli korraldajatele ettevõtjate vastutulelikkus ja valmisolek festivali korraldamises osaleda. “Tunnen, et laste jaoks pole meil millestki kahju. Ühe ettevõtte esindaja isegi helistas ja uuris, et korraldate lastefestivali, aga miks te minult pole toetust küsinud. Vat, mis lapsed meie jaoks tähendavad,” nentis Hiis.

Kärdla linnapea Ene Kaups meenutas linnavolikogu otsust teha linna rannapiirkonda lastele mõeldud Onu Ööbiku park. “Minul linnapeana on lastefestivali korraldades kaks eesmärki. Esiteks, et Hiiumaa lastefestival jätkuks, kuna lastefestival lihtsalt on suurepärane asi. Teiseks, et laste ootusi mitte petta ja hoida laste festivaliootust üleval vähemalt seni, kuni Onu Ööbiku park tööle hakkab,” ütles esimese festivalipäeva õhtuks Ahvenamaalt B7 energiakonverentsilt tagasi saabunud Kärdla linnapea Ene Kaups.
 
  HARDA ROOSNA Hiiu Leht 13-06-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juun 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Maurits, Mauri, Maur, Marvo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3845 Veebimajutus: www.eq.ee