Neljapäev, 23. märts Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kaitseliidu noored olid Kassaris laagris  
 
   
Õpiti lõkketegemist. Foto: Heli Tuisk
Eelmisel nädalal kogunes Kaitseliidu noorteorganisatsioonide Kodutütred ja Noored Kotkad poolsada liiget Kassari seltsimaja juurde suve alguse laagrisse. Kahepäevane laager kulmineerus piduliku koondusega, kus Emmaste rühma ridadesse lisandus neli uut liiget.

Kaitseliidu noorteinstruktori Ulvi Kark-Jaarma sõnul võtsid seekordsest laagrist osa nooremad kodutütred ja noorkotkad. Kokku osalesid laagris 43 kuni 4. klassi last ning nende juhendajad Ilmi Kotkas ja Krista Leisberg Emmastest, Mare Aasma Paladelt, Ulvi Kark-Jaarma Kärdlast ning Liina Lindpere, Heli Tuisk ja Mihkel Kobin Käinast. Abilisteks olid Marge Martinson ja Kaarel Kotkas. Tänuväärset ja head tööd tegi kokatädi Ulvi Mets.
Laagris jagunesid kodutütred ja noorkotkad pea võrdselt. Kodutütreid oli 21 ja noorkotkaid 22.

Esimene laagripäev algas piduliku rivistusega ning hümni laulmisega, rääkis instruktor Ulvi Kark-Jaarma. “Esimesel päeval olid põhilised tutvumis- ja sportmängud, käisime ratsutamas perekond Tikkude juures, õhtul oli matkamäng,” tutvustas Kark-Jaarma. Matkamäng oli osalejatele päris tõsine katsumus, sest raja pikkuseks kujunes ligi 12 kilomeetrit. Rada algas Kassari seltsimaja juurest ja kulges marsruudil Aino Kalda suvemaja - hollandi veski - Leigri kuju - kiigeplats. Igas punktis tuli noortel lahendada erinevaid ülesandeid. Ühes punktis tuli võistkonnal koguda viis erinevat puulehte, midagi valget loodusest, kolm teokarpi, linnusulg, kaks lihvitud kivi, kolm inimese poolt mahajäetud asja, kolm erinevat taime, mille viljad on söödavad, üks putukas.

Matkamänguks jagunesid laagrilised nelja segavõistkonda. Mängu võitis võistkond Noored Kotkad, teise koha sai Võitjad, kolmanda Pax ja neljanda Kassari. Mängu mõtles välja Heli Tuisk, kellele see on Kaitseliidu Alu kooli praktikatöö. 17. juunil lõpetab Tuisk sealses koolis vabatahtliku noortejuhi kursuse.

Noortelaagri teine päev algas Ulvi Kark-Jaarma ütlust mööda virgutava hommikuvõimlemisega. Järgnesid rivistus ning töö rühmades. “Õpiti lõkete ja sõlmede tegemist ning Kotkamärgi kirjeldust ja värviti seda. Neljas osa oli uute liikmete ettevalmistamine vastuvõtuks,” rääkis noorteinstruktor. Uutele noortele õpetas tõotusi Emmaste rühma kodutütar Marge Martinson.

Laagri lõpus peetud pidulikul koondusel võeti Kaitseliidu noorteorganisatsioonide uuteks liikmeteks neli Emmaste noort. Kodutütarde ridadesse lisandusid Angry Jüriöö ja Kelly Lehtsaar ning noorkotkaste ridadesse Daniel Mets ja Mihkel Tärk. Tagasiside lehtedele kirjutasid noored, et neile meeldis laagris väga hobuste vaatamine ja ratsutamine. Matka kohta ütlesid nad, et see oli pikk, kuid tore, ja toidu kohta, et see oli lahe, kuigi mõnele ei meeldinud, et süüa nii tihti anti (kolm korda päevas).
 
  KADI LAID Hiiu Leht 13-06-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juun 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Aksel, Ailo 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4206 Veebimajutus: www.eq.ee