Kolmapäev, 27. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Oreli remonti saatmine seisab linnavalitsuse taga (4)  
  EELK Kuressaare Laurentiuse koguduse peaorganist Jaanus Torrim loodab remondi ootel lahti võetud ja pakitud 124aastase Sauer-oreli jaanuaris mandrile remonti saata.

Torrimi sõnul sõltub see, kui kaua hinnaline orel veel renoveerimist ootama peab, Kuressaare linnavalitsusest. Kas ja kui suure summaga linn Sauerit toetab, Torrim aga ei tea. “Minu järelepärimise peale saadeti lihtsalt kiri, kus teatatakse, et nad võtavad minuga ühendust,” ütles peaorganist. “Millal nad aga ühendust võtavad, seda ma ei tea. Loodame, et nad selle aja minu jaoks leiavad.”

Linna toetus alles selgumata

Käesoleva aasta linnaeelarves on Sauer-oreli taastamine pandud ühele eelarvereale kirikuhoonete rekonstrueerimisega, milleks on kokku ette nähtud 400 000 krooni. Seni pole aga teada, kui suur summa sellest on ette nähtud Saueri taastamise toetuseks.

Kuressaare haridus- ja kultuuriala abilinnapea Argo Kirsi sõnul seisab raha jaotamine selle taga, et kõik kogudused pole oma taotlusi toetussumma osas veel esitanud. “Kui kõik taotlused on esitatud, küll see raha ka jagatud saab,” lubas abimeer.

Kuressaare arengu- ja majandusala abilinnapea Kalle Koovi sõnul oleks raha jaotamise puhul kõige targem ja õiglasem, kui kõik osapooled – kirikute, Sauer-oreli taastamise sihtasutuse ja linnavalitsuse esindajad ja linnavalitsus “maha istuksid ja jaotuse omavahel läbi räägiksid”.

Loodab ka kultuuri-ministeeriumi toetust

EELK Kuressaare Laurentiuse Kiriku Oreli Taastamise sihtasutus Sauer loodab toetusraha saada ka muudest allikatest.

“Oleme taotlenud raha kultuuriministeeriumist,” rääkis Torrim. “Kui linn paneks meid nii-öelda rea peale – leiaks meile iga-aastase püsitoetuse – , paneks kultuuriministeerium ilmselt teise poole.”

Asjade sellise käigu korral loodab Torrim oreli tuleva aasta jaanuaris OÜ Kriisa Oreliehitus meistrite kätte saata. “Siis oleks pill 2008. aasta jõuludeks valmis,” lausus Torrim.

Küsimusele, kas oli mõttekas enne remondi rahastamise selgumist vana orel lahti võtta ning lihtsalt remonti ootama jätta, vastas Torrim: “Kindlasti oli see mõistlik teguviis. Kui sa seda lihtsalt niisama hoiad ega liiguta, ei saa sa ju teada, millises seisus pill tegelikult on ning mis seal tegema peaks. Lahtivõtmine näitab seda selgelt ega tee orelile midagi halba.”

Taastamist väärt

Märtsis ütles Jaanus Torrim Meie Maale, et 124aastase oreli taastamise sihtasutus loodab ülemöödunud aasta lõpust remonti oodanud oreli renoveerida vähem kui nelja aastaga. Toona lubas Torrim, et orel viiakse remondiks mandrile niipea, kui linnavalitsusest selgus toetusraha kohta käes.

Remonti vajava Sauer-oreli hüvastijätukontsert leidis aset juba 2004. aasta lõpus, et väärtuslik pill seejärel taastamisele viia.

Torrimi sõnul on Sauer igal juhul taastamist väärt, kuna tegemist on Eesti esimese Saueriga, väga väärtusliku pilliga.

Peaorganisti ütles märtsis, et Saueri renoveerimine läheb maksma 2,7 miljonit krooni, millest sihtasutusel endal on olemas 64 000 krooni.
 
  Monika Puutsa Meie Maa 10-06-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juun 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Elo, Loone, Õrne 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2720 Veebimajutus: www.eq.ee