Teisipäev, 6. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kuressaare gümnaasium korraldab Vaiveres keelelaagri  
  Noormees või neiu, kui sul on veel suvi planeerimata ja tahaksid leida endale uusi sõpru ning olla tugiõpilaseks ja ka giidiks Saaremaa kui oma kodukoha tutvustamisel, siis just sina oled oodatud Vaivere keelelaagrisse!

Narva Pähklimäe Gümnaasiumi eesti keele õpetaja Riina Piterskihhi eestvedamisel valmis keelelaagri projekt, mille alusel Narva õpilased saavad tulla Saaremaale keelelaagrisse oma eesti keele oskust täiendama.

Projekt SUVEKOOL sai heakskiidu ja rahastuse 13. aprillil Mitte-eestlaste Integratsiooni Sihtasutuselt ja taotlejaks on MTÜ Kodukant Vaivere.

Keelelaager on mõeldud

16-18-aastastele õpilastele, et aidata õpilastel nii eesti kui ka vene keeles edukalt hakkama saada, samuti mõista paremini kasutatavat keelt ning kultuurierinevusi. Projekti lõppeesmärk on valmis saada edaspidises õppetöös kasutatav näit- ja õppematerjal: videod, artiklid, fotod, intervjuud jne – neist osa paigutatakse ka Pähklimäe Gümnaasiumi koduleheküljele.

Tugiõpilased saavad samuti võimaluse arendada e-õppe raames omandatud oskusi ning kirjutada artikleid nii kooli lehte kui ka kohalikku ajalehte Meie Maa.

Laager toimub kahes vahetuses: I vahetus 26. juuni – 7. juuli; II vahetus 7.– 20. juuli. Osaleda saavad mõlemas vahetuses Kuressaare 8 õpilast ja Narva Pähklimäe Gümnaasiumi 12 õpilast, seega kokku 16 + 24 õpilast ja otse loomulikult ootame nii julgeid ja hakkajaid poisse – kes on teatavasti veidi tagasihoidlikumad – kui ka tüdrukuid.

Tugiõpilaste roll oleks aktiivselt osaleda ettenähtud keeletundides, pakkuda ideid huvitavate ja mitmekesiste õppematerjalide koostamiseks, jagada teavet Saaremaa elukeskkonna positiivsetest ja probleemsetest külgedest. Toimub ka kolm õppeekskursiooni, kus õpilased saavad harjutada giidimist ning tutvustada Saaremaa olulisemaid vaatamisväärsusi.

II vahetuses tulevad Saaremaale ka need õpilased, kelle juures me külas käisime, seega on automaatselt KG poolt osalevate õpilaste nimekirja vormistatud Sander Kaart, Reet Paakspuu, Kristina Botškarjova ja Sofia Hratkevitš.

Laager toimub Vaivere külas asuvas endises Vaivere koolimajas ja õpperuumideks saame kasutada vastremonditud, MTÜ kasutuses olevat kõrvalmaja.

Kaarma valla laste tuusikute põhiosa maksab kinni kohalik omavalitsus, laste enda kanda jääb vaid broneerimistasu 200 krooni. Kuna laagri kandidaate on praeguse seisuga ka Mustjalast ja Kuressaare linnast, siis alates hetkest, kui õpilased ja nende vanemad on ära täitnud osalejakaardid ning maksnud ära broneerimistasu, saan läbirääkimisi hakata pidama ka nende omavalitsustega, kust õpilased pärit on.

Praeguse seisuga on mõlemas vahetuses veel kolm vaba kohta ja seega võivad vabadele kohtadele kandideerida ka teiste koolide gümnaasiumiõpilased.

Kohtumine laagrisse soovijatega toimub 2. juunil (reedel) Kuressaare Ametikooli õppeklassis 208. Palun kindlasti kohale tulla, sest vaja on täita ankeedid ja annan ka osalejatele tegevuskava, et saaksid juba antud teemadel mõtiskleda. Ootan väga kohtumisele ka lapsevanemaid ja heameelega vastan kõigile laagrit puudutavatele küsimustele!

Sooviavaldused või lisaküsimused meiliaadressile sirpa@ametikool.ee .
 
  Sirje Paakspuu Meie Maa 01-06-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 
 
 
 
  Otsing Saarlasest
 
<< Juun 2006 >>
ETKNRLP
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
  Facebook
Neti.ee
Google
Parvlaevade sõidugraafik
Ilmakaart
Krediidipank
Swedbank
SEB
Online raadiod
Lingileht
Saaremaa postiindeksid
 Piibe, Pärle 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 7039 Veebimajutus: www.eq.ee